Connect with Us

All posts tagged "turqi"

Sport 15:40 - 19 Mars, 2020

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po...

Kombëtare 16:06 - 8 Mars, 2020

Sokol Cikalleshi rikthehet te goli në Turqi, nuk e fal kundërshtarin (video)

Fiksimi i shtyllave të Sokol Cikalleshit vazhdon edhe në Turqi. Megjithatë sulmuesi shqiptar po arrin t’i jap fitoren Akhisasporit në përballjen ndaj Osmanlispor. Pjesa e parë...

Sport 14:47 - 17 Shkurt, 2020

Video e javës: Qeni hyn në fushë dhe prish ndeshjen

Show në një ndeshje të ligës së dytë në Turqi. Takimi Karagumruk-Giresunspor është ndërprerë për disa minuta dhe arsyeja është e çuditshme. Një qen ka hyrë...

Sport 11:46 - 5 Shkurt, 2020

Video: Sulmuesi turk bën xhiron e botës për shkak të këtij veprimi

Një sulmues turk i ligave të ulta ka bërë një veprim të jashtëzakonshëm sportiviteti, ku zgjodhi të mos shënonte pasi mbrojtësi që po e ndiqte u...

Sport 16:22 - 23 Janar, 2020

Dikur kampion bote me Gjermaninë, sot i habit të gjithë me ekipin e ri

Lukas Podolski i jep fund aventurës në Japoni te Vissel Kobe dhe rikhthet në Turqi, këtë herë tek ekipi i Antalyasporit. Ish-kampioni i botës me Gjermaninë...

Sport 10:58 - 2 Janar, 2020

Zbulohen 3 miqësoret e luksit për Kukësin gjatë qëndrimit në Turqi

Kukësi do të udhëtojë drejt Antalias në datën 4 janar, ku do të zhvillojë edhe 3 përballje miqësore. Fillimisht kryesuesit e Superiores do të përballen me...

Kombëtare 15:01 - 27 Dhjetor, 2019

“50 milionshi” Avdiaj largohet nga Trabzonspori, ja ku pritet të transferohet

Donis Avdijaj nuk po arrin që të tregojë vlerat e tij si futbollist, megjithëse talenti nuk i mungon. Futbollisti i Kosovës ka rënë shpesh herë pre...

Sport 14:23 - 10 Dhjetor, 2019

Shënoi dy gola në ndeshjen e fundit, vjen shpërblimi i radhës për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi ishte protagonisti kryesor në fitoren e Fenerbahce 5-2 ndaj ndaj Genclerbirligit në fundjavën e kaluar. Sulmuesi i Kosovës shënoi 2 gola, duke shkuar kështu...

Kombëtare 22:07 - 8 Dhjetor, 2019

Po mahnit Turqinë me golat e tij, ekipi i madh francez do shërbimet e Muriqit

Për ‘bomberin’ e Kosovës interesohet dhe klubi i famshëm francez Monako. Gazetari Injacio Genuardi zbulon se sfidën e fundit ku Muriqi realizoi dopietë ndaj Gençlerbirligit ditën...

Sport 13:28 - 26 Tetor, 2019

Trajneri godet me shpulla lojtarët në pushimin e ndeshjes/ Ata bëjnë përmbysjen e madhe në pjesën e dytë

Një proverbë e vjetër thotë: “Kush të rreh, të do”. Kështu ka ndodhur gjatë një ndeshjeje në Turqi për U-19. Pas 45 minutave të para, Kayseri...

Sport 16:27 - 15 Tetor, 2019

Sulmet ndaj kurdëve/ UEFA i heq Turqisë organizimin e finales së Champions League?

Finalja e Champions League e sezonit 2019-2020 është përcaktuar të luhet në Stamboll, por për shkak të ngjarjeve të fundit, UEFA mund të ndryshojë destinacionin për...

Sport 13:04 - 14 Tetor, 2019

Frikë nga turqit/ Franca merr masa të rrepta për ndeshjen e sotme

Përveç Moldavi-Shqipëri, në grupin H luhen sot edhe dy sfidat e tjera eliminatore, Francë-Turqi dhe Islandë-Andorrë. Vëmendja më e madhe do të jetë në Paris, jo...

Sport 15:45 - 16 Shtator, 2019

Zbulohet prapaskena/ Muriqi ishte një hap pranë kombëtares së madhe, para se të zgjidhte Kosovën

“Dardanët” janë vërtetë me fat që kanë në skuadër një lojtar si Vedat Muriqi, sepse sot ai mund të ishte duke mbajtur veshur fanellën e Turqisë....

Kombëtare 20:22 - 15 Shtator, 2019

Cikalleshi nuk ndalet/ Shënon edhe në kampionat, ndaj portierit të kombëtares

Pas golave ndaj Francës dhe Islandës me Kombëtaren, Sokol Cikalleshi vazhdon me formën fantastike. Ditën e sotme, në ligën e dytë turke me ekipin e Akhisarsporit,...

Sport 09:18 - 12 Shtator, 2019

Të gjithë menduan se ishte një fëmijë/ Zbulohet mosha e vërtetë e tifozit që u kap duke tymosur cigare

Duke përfituar nga ndeshjet e kombëtareve, dy ekipet turke, Fenerbahce dhe Bursaspor organizuan një ndeshje miqësore mes tyre për qëllime bamirësie. Gjatë ndeshjes, në një moment...