Connect with Us

All posts tagged "Udinese"

Seria A 16:54 - 1 Dhjetor, 2019

Video: Immobile është kafshë/ Lazio fluturon në vendin e tretë

Me një super Immobile në formë, Lazio ka marrë fitoren e gjashtë rresht në Serie A. Bardhekaltrit mundën në fushën e tyre Udinesen 3-0. Golat për...

Seria A 14:07 - 1 Nentor, 2019

Pësoi 11 gola në dy ndeshje/ Klubi i Serie A shkarkon trajnerin, në skenë del emri i De Biazit

Humbjet në dy ndeshjet e fundit 7-1 kundër Atalantës dhe 4-0 kundër Romës i kanë kushtuar shtrenjtë trajnerit kroat të Udineses, Igor Tudor. Udinese ka njoftuar...

Seria A 20:00 - 25 Gusht, 2019

Milani i ri “fut ujë”/ E nis sezonin me humbje

Milani e nis sezonin me humbje, kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin e ngushtë nga Udinese. Trajneri Giampaolo befasoi jo pak me zgjedhjet e tij duke lënë...

Seria A 17:31 - 25 Gusht, 2019

Udinese-Milan, formacionet zyrtare/ Giampaolo i beson të vjetërve

Në orën 18:00 në “Dacia Arena” luhet ndeshja Udinese-Milan. Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të dy ekipeve dhe trajneri i kuqezinjve Giampaolo ka zgjedhur lojtarë...

Sport 20:37 - 18 Maj, 2019

Talenti i Serisë A futet në histori/ Ja çfarë ka bërë brenda 45 minutave (video)

Të dhurosh tre asiste në vetëm në 45 minuta lojë është ndoshta një nga detyrat më të vështira, por jo për një argjentinas. Rodrigo de Paul...

Sport 19:52 - 15 Maj, 2019

Dështoi te Man. United/ Ylli i madh përgatit rikthimin në Serie A

Alexis Sanchez mund të kthehet në Itali. Sipas “Mirror”, Manchester United po kërkon me çdo kush që të largojë kilianin, i cili ka zhgënjyer në këtë...

Sport 22:25 - 4 Maj, 2019

Zhgënjen sërish Interi/ Në rrezik vendi i tretë

Sapo ka përfunduar ndeshja mes Udineses dhe Interit me rezultatin e bardhë, 0-0. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 35-të të Serisë A. Udinese...

Sport 20:12 - 13 Prill, 2019

Sulmuesi ballkans zhbllokohet pas një viti/ Roma fiton dhe parakalon Milanin

Pas fitores së vështirë ndaj Sampdoria-s, Roma ka regjistruar triumfin e dytë radhazi duke mposhtur Udinese-n me rezultatin e ngushtë 1-0. Me këto tre pikë, kryeqytetasit...

Sport 16:25 - 4 Prill, 2019

Ndeshja me Milanin rezulton fatale/ Mesfushori shqiptar mbyll sezonin

Milani nuk arriti të merrte më shumë se një pikë ndaj Udinezes në shtëpi, në një takim ku 3 futbollistë mbetën të dëmtuar dhe u detyruan...

Sport 21:00 - 2 Prill, 2019

VIDEO: Milani “ngec” sërish / Mund të luajë pa dy yje ndaj Juves

Milan nuk ka arritur të shkojë më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundër Udinese-s në javën e 30-të të Serisë A. Lajmet e këqija...

Sport 20:07 - 17 Mars, 2019

VIDEO: Napoli rikthehet i madh / Fiton me goleadë ndaj Udineses

Napoli ka fituar 4-2 kundr Udinese-s në “San Paolo” pasi ka shpërdoruar një avantazh prej dy golash në pjesën e parë. Younes (17′) ka zhbllokuar ndeshjen...

Sport 21:36 - 23 Janar, 2019

Zyrtare/ Interi siguron lojtarin 35 milionë eurosh që po shkëlqen në Serie A

Rodrigo De Paul do të jetë lojtari i ardhshëm i Inter. Është arritur akordi mes klubit zikaltër dhe Udinese-s për transferimin e argjentinasit i cili luan si...

Sport 22:36 - 4 Nentor, 2018

Ky Milan të bën me zemër/ Kapiteni shënon golin e fitores në minutën e 97-të

Ka përfunduar ndeshja midis Milanit dhe Udineses me fitoren e kuqezinjve vetëm në minutën e 97-të ku heroi i skuadrës është sërish kapiteni, Romagnoli. Ekipi i...

Sport 22:32 - 20 Tetor, 2018

Fitore spektakolare për Napolin/ I afrohet Juventusit

Napoli ka mposhtur me rezultatin 3-0 Udinesen, në shtëpinë e kësaj të fundit, duke shfrytëzuar maksimalisht ndalesën e Juventus ndaj Genoa, dhe minimizuar në vetëm 4...

Sport 21:33 - 6 Tetor, 2018

Shënoi në fitoren e Juventusit/ Golin i’a dedikoj nënës që po më shikon nga qielli

Juventusi ka shënuar një fitore të rëndësishme përballë Udineses në udhëtim. “Zonja e Vjetër” ka regjistruar kështu edhe fitoren e tetë në po aq ndeshje të...