Connect with Us

All posts tagged "UEFA"

Sport 16:02 - 30 Mars, 2020

Koronavirusi ka gjunjëzuar futbollin, UEFA jep njoftimin e rëndësishëm

Covid-19 ka ndalur së rrotulluari topin e futbollit në shumicën e vendeve të planetit. Periudha e vështirë që nuk dihet se kur do t’i vijë fundi,...

Sport 17:54 - 18 Mars, 2020

E bujshme/ Lajm i madh, UEFA ndihmon klubet shqiptare

Qeveria e futbollit europian, UEFA, duke parë zhvillimet e fundit mbi përhapjen e virusit COVID-19 pothuajse në të gjithë Europën, ka vendosur të shtyjë afatin e...

Sport 15:03 - 17 Mars, 2020

Zyrtare: Ndryshojnë edhe finalet e Champions dhe Europa League/ Ja kur do të luhen

Pas vendimit për sa i përket kampionatit evropian, i cili është shtyrë për verën e vitit të ardhshëm 2021, duket se është marrë edhe vendimi për...

Sport 19:57 - 10 Mars, 2020

A do të mbahet EURO 2020? Vendos UEFA

Prestigjozja spanjolle AS shkruan se UEFA ka marrë shumë telefonata për të shtyrë ose anuluar fare kampionatin Europian për shkak të situatës kritike me koronavirus. Italia...

Kombëtare 16:44 - 28 Shkurt, 2020

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

“Air Albania” është shtëpia më e re e futbollit shqiptar, duke jhapur dyert jo vetëm për Kombëtaren kuqezi por edhe për Superioren. Një impiant me kushte...

Premier Liga 15:40 - 26 Shkurt, 2020

UEFA e përjashtoi 2 vite nga Championsi/ MAn. City ndjek rrugën e Skënderbeut

Ishte diçka e pritshme, por tashmë është bërë zyrtare. Manchester City ka ankimuar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Në Lozanë të Zvicrës, vendimit e UEFA që...

Seria A 19:19 - 23 Shkurt, 2020

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur...

Sport 22:11 - 20 Shkurt, 2020

Klubi i madh gjerman me ofendime të rënda në Europa League (foto)/ UEFA përgatit dënimin drastik

Frankfurti fitoi me rezultatin 4-1 kundër Salzburgut në ndeshjen e parë të vlefshme për 1/32 në Europa League. Ekipi gjerman mund të ketë dalë i fituar...

Seria A 16:33 - 18 Shkurt, 2020

UEFA tërbon Interin dhe Juventusin me vendimin e fundit/ Iu heq miliona euro prej duarve

Përjashtimi i Manchester City-t për shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar nuk është verdikti i parë, por as i fundit i UEFA-s. Qeveria e futbollit...

Premier Liga 14:46 - 18 Shkurt, 2020

UEFA e përjashtoi dy vite nga Championsi/ Man. City zbulon tre ekipet e mëdha të Europës që i bënë gropën

Manchester City është përjashtuar nga kompeticionet evropiane për dy sezonet e ardhshme. Vendimin e ka bërë publik UEFA disa ditë më parë. Arsyet e këtij përjashtimi...

Premier Liga 20:08 - 17 Shkurt, 2020

UEFA i la jashtë Champions-it për dy vite/ Tifozët e Man. City-t bëjnë çmendurinë e radhës për ndeshjen ndaj Realit

Manchester City është përjashtuar për dy vite nga pjesëmarrja në Champions League, ndërsa klubi është gjobitur 30 milionë euro për shkeljet financiare që kanë bërë gjatë...

Premier Liga 20:02 - 14 Shkurt, 2020

E fundit/ Man. City reagon ashpër pas dënimit bombë të UEFA-s

Manchester City ka reaguar menjëherë pas vendimit të UEFA-s për ta përjashtuar klubin anglez nga Champions League për dy sezonet e ardhshme dhe për ta gjobitur...

Premier Liga 19:45 - 14 Shkurt, 2020

UEFA me dënim bombë/ Man. City përjashtohet dy vite nga Champions League

Manchester City është përjashtuar nga Champions League për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi...

Sport 14:48 - 25 Janar, 2020

Zyrtare/ UEFA “përjashton” Superioren nga Liga e Europës, ja me sa klube do përfaqësohemi

FSHF ka publikuar ditën e sotme të dhënat e raportuara nga qeveria e futbollit kontinental, UEFA, mbi formulën e kualifikimit të klubeve të gjithë Europës në...

Seria A 15:51 - 23 Janar, 2020

E çuditshme/ UEFA “detyron” Milanin t’i japë yllin e madh Interit

Interi po vazhdon të punojë me merkaton e janarit në Itali, teksa mbetet ende në pritje të një përgjigje nga Giroud dhe Eriksen. Por sipas asaj...