Connect with Us

All posts tagged "United"

Premier Liga 12:28 - 30 Janar, 2020

Video: Reagimi brilant i yllit të Man. City-t, pasi shoku i tij i fali një goditje dënimi Man. United

Man. City u mund 0-1 nga rivali historik, Man. United, mbrëmë në “Etihad Stadium” në gjysmëfinalen e Kupës Carabao, por ekipi i Guardiolës shkoi në finale...

Premier Liga 18:00 - 19 Janar, 2020

Video: Liverpooli nuk e llogarit as Man. United/ Shënon gjiganti

Virgil van Dijk ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 14’ në supersfidën e javës së 23-të me Manchester United. Pas një krosi të bukur nga Alexander-Arnold...

Seria A 19:02 - 14 Janar, 2020

Futbollisti flokë shkurre/ Interi surprizon Juventusin, i rrëmben objektivin e merkatos

Interi dhe Juventusi po duelojnë këtë sezon jo vetëm për titullin në Serie A, por edhe në merkato. Pas Dejan Kulusevskit, i cili në fund la...

Premier Liga 18:07 - 11 Janar, 2020

Garë e fortë për zonën Champions/ Fitore bindëse për Chelsean dhe United

Chelsea dhe Manchester United kanë shkëlqyer në javën e 22 të Premier League duke shkatërruar rivalët e tyre në ndeshjen e radhës. “Blutë” e Londrës fituan...

Premier Liga 09:11 - 8 Janar, 2020

Nuk e di se ku jam/ Pogba i çudit të gjithë me deklaratën që bën nga spitali

Rrjetet sociale dhe Paul Pogba duket se kanë një lidhje të fortë dashurie. Mesfushori është mjaft i fiksuar pas tyre, ku kalon shumë kohë dhe tregon...

La Liga 13:38 - 7 Janar, 2020

Guardiola e thotë troç/ Këto dy ekipe nuk do t’i drejtoj kurrë

Në prag të derbit ndaj Man. United, që do të luhet nesër për Carabao Cup, Pep Guardiola ka bërë një deklaratë të fortë. Spanjolli ka zbuluar...

Premier Liga 20:44 - 26 Dhjetor, 2019

Bindin “Djajtë e Kuq”, shkatërrojnë “Qymyrxhinjtë”

Manchester United vetëm 4 pikë larg zonës Champions. “Djajtë e Kuq” reaguan në mënyrën e duhur pas humbjes me Watfordin, duke ftuar 4-1 me përmbysje me...

Premier Liga 17:21 - 22 Dhjetor, 2019

E turpshme/ Man. United mundet edhe nga vendi i fundit

Vijon të zhgënjejë akoma dhe më shumë, javë pas jave, Manchester United. Pas barazimit të javës së kaluar në shtëpi me rezultatin 1-1 përballë Everton, “Djajtë...

Premier Liga 14:30 - 15 Dhjetor, 2019

Nuk ka më dilema/ Sulmuesi më i kërkuar në Europë zgjedh ekipin e ri

Erling Braut Haaland zgjedh Manchester United, pavrësisht tentativave të klubeve gjermane si Borussia Dortmund dhe Leipzig. Mesa duket vizita e trajnerit të “Djajve të Kuq” Ole...

Sport 23:00 - 12 Dhjetor, 2019

Europa League: Ngec Roma, fiton Man. United/ Ja rezultatet e plota

Pas një pjese të parë të dobët e për t’u harruar, Manchester United është zgjuar në pjesën e dytë ndaj AZ Alkmaar duke shënuar plot katër...

Premier Liga 12:37 - 11 Dhjetor, 2019

Ikën Pogba, Man. United projekton tre goditje të mëdha

Manchester United tashmë me letër dhe laps në dorë. “Djajtë e kuq” e kanë kuptuar se Paul Pogba e ka mendjen të largohet. Francezi e ka...

Premier Liga 20:25 - 7 Dhjetor, 2019

Përfundon derbi i Manchesterit/ “Djajtë” i japin leksione Cityt të Guardiolës, mirupafshim titull

Sapo është mbyllur në “Eithad” derbi i Manchesterit, aty ku “Djajtë e Kuq” fituan 1-2 ndaj Cityt. Marcus Rashford shënoi golin e parë në minutën e...

Premier Liga 19:38 - 1 Dhjetor, 2019

Man. United vazhdon tatëpjetën/ Ekipi i “Dhelprave” është surpriza më e bukur e këtij sezoni

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të javës së 14-të në Premier League. Në “Old Trafford”, Man. United barazoi 2-2 ndaj Aston Villas. Miqtë shënuan të...

Premier Liga 12:55 - 24 Nentor, 2019

Zbulohen pagat e futbollistëve të Manchester United, çfarë shifrash të çmendura

Janë zbuluar rrogat që marrin futbollistët e Manchester United dhe shifrat absolutisht janë të çmendura. Lojtari më i paguar të Manchesteri është portieri David De Gea,...

Premier Liga 23:08 - 30 Tetor, 2019

Man. United eliminon Chelsean në “Stamford Bridge”/ Rashford i jashtëzakonshëm

Man. United ka fituar 1-2 në “Stamford Bridge” ndaj Chelseas dhe ka prerë biletën për në çerekfinalen e Carabao Cup. “Djajtë” kaluan në avantazh në minutën...