Connect with Us

All posts tagged "uzuni"

Sport 17:33 - 16 Janar, 2020

E bujshme/ Myrto Uzuni pranë transferimit në La Liga

Merkato e janarit duket të jetë vendimtare edhe për karrierën e Myrto Uzunit. Sulmuesi shqiptar ka shkëlqyer te Lokomotiva e Zagrebit përgjatë gjithë kësaj kohe. Tashmë...

Kombëtare 20:50 - 29 Nentor, 2019

Uzuni e Kastrati shënojnë te Lokomotiva, ja dedikimi prekës për të prekurit nga tërmetet

Lokomotiva e Zagrebit luan ndeshjen e javës së 17-të në Kroaci ditën e sotme, në shtëpi ndaj Goricës. Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin 2-0...

Sport 15:22 - 27 Prill, 2019

Edi Rejës nuk i pritet/ Shkon për të ndjekur dy lojtarët që e sollën te Shqipëria

Trajneri i ri i Shqipërisë, Reja, e pret me padurim debutimin me Kombëtaren. Kur kanë mbetur edhe pak javë nga ndeshjet e qershorit, italiani nuk po...

Sport 19:15 - 29 Mars, 2019

Zbardhen prapaskenat / Trajneri Edi Reja do 2 shqiptarë për Serinë A

Detaje të reja janë zbuluar sa i takon vizitës së italianit Edi Reja në Shqipëri. Ish-trajneri italian dhe një nga kandidatët e mundshëm për stolin e...

Sport 20:55 - 25 Mars, 2019

VIDEO: Shqipëria e nis me vrull / E patë tranversën që goditi Uzuni?

Shqipëria e ka nisur në mënyrën e duhur ndeshjen ndaj Andorrës. Skuadra kuqezi kishte shansin më të mirë për të kaluar në avantazh që në minutën...

Sport 19:46 - 2 Mars, 2019

VIDEO: Uzuni mahnit Kroacinë / Shënon super gol ndaj Dinamo Zagrebit

Myrto Uzuni sot ka qenë vendimtar në derbin ndaj Dinamos së Zagrebit, që Lokomotiva luajti si pritëse, duke shënuar një gol fantastik. Sulmuesi i kombëtares shqiptare...

Sport 18:09 - 24 Shkurt, 2019

Legjionarët në Europë / Durmishaj mposht Kaçen, Uzuni e nis titullar

Sot në kampionatin grek u luajt një derbi mes shqiptarëve, me Panioniosin që priti Panathinaikosin. Durmishaj për vendasit dhe Kaçe për miqtë luajtën titullarë, por në...

Sport 14:26 - 19 Dhjetor, 2018

Fitoi bastin ndaj agjentit të tij/ Ylli i Kombëtares merr dhuratë një “Porsche”

Myrto Uzuni ka shpërndarë me fansat e tij në “Instagram”, automjetin e tij të ri, që ka një histori mjaft interesante nga pas. Në mbishkrimin e...

Sport 23:20 - 14 Dhjetor, 2018

Sa i pafat sulmuesi i Kombëtares/ Shtylla i mohon një super gol, por sërish topi përfundoi në rrjetë

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni, vazhdon të shkëlqejë në Kroaci. Sërish ka qënë sot një nga më të mirët në fushë për ekipin e tij, Lokomotiva...