Connect with Us

All posts tagged "valencia"

La Liga 15:01 - 15 Mars, 2020

E rëndë/ Klubi i madh i La Ligës me 5 vetë të infektuar me coronavirus

Ditën e sotme u konfirmuar se mbrojtësi i Valencias, Garay kishte rezultuar pozitiv me Coronavirus. Gjithsesi, duket se nuk ka qenë ky lajmi më i keq...

Sport 22:59 - 10 Mars, 2020

Atalanta e Gjimshitit shkruan historinë, shkon në çerekfinalen e Championsit

Atalanta është zyrtarisht ndër tetë ekipet më të forta të Europës. Një arritje historike për italianët, që do të kishte me të drejtë faqet e para...

Seria A 22:53 - 19 Shkurt, 2020

Champions: Atalanta të kënaq sytë, fitore e pastër dhe e bukur ndaj Valencias (video)

Atalanta është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në Champions League. Bergamaskët kanë mundur 4-1 Valencian në “San Siro” duke hedhur kështu një hap...

La Liga 19:49 - 30 Janar, 2020

La Italinë dhe transferohet në Spanjë/ Video: Prezantim unik

Alessandro Florenzi i ka dhënë fund aventurës me Romën e tij të dashur dhe do të vazhdojë karrierën në Spanjë. Verdhekuqtë arritën një akord me Valencian...

BundesLiga 15:46 - 30 Janar, 2020

Merkato: Sulmuesi i njohur largohet nga Dortmundi dhe transferohet tek ekipi i madh i Spanjës

Drejtori sportiv i Dortmund, Michael Zorc, ka konfirmuar se sulmuesi, Paco Alcacer, ka munguar në seancën e fundit stërvitore. Klubi gjerman me anë të një postimi...

Seria A 19:42 - 29 Janar, 2020

Nuk do të humbë Europianin me Italinë/ Futbollisti i njohur bën sakrificën e madhe në karrierë

Alesandro Florenci nuk ka marrë vlerësimin e duhur nga klubi i Romës. Edhe pse bëhet fjalë për kapitenin e tyre, verdhekuqtë kanë mbështetur vendimin e trajnerit...

La Liga 15:47 - 26 Janar, 2020

Nuk ndodhte prej dy vitesh, Messi vendos rekord negativ

Barcelona kaloi një pasdite negative dje në “Mestalla”. Kampionët e Spanjës u mundën 2-0 nga vendfasit e Valencias dhe Quieque Setien provoi humbjen e parë në...

La Liga 13:26 - 26 Janar, 2020

Zbulohet debati, futbollistët e Barçës kapen keq mes tyre

Situata te Barcelona nuk është aspak e qetë. Mediet spanjolle kanë zbuluar se pas përfundimit të pjesës së parë ndaj Valencias ka patur një bisedim të...

La Liga 17:53 - 25 Janar, 2020

Setien pëson humbjen e parë/ Valencia i jep leksione Barcelonës

Valencia ka fituar 2-0 në “Mestalla” ndaj Barcelonës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të të La Ligës. Heroi i këtij takimi ishte Maximiliano Gomez,...

La Liga 17:12 - 25 Janar, 2020

Video: Pjesa e dytë nis me gol në “Mestalla”, e pëson Barcelona

Pas 45 minutave të para me rrjeta të paprekura, pjesa e dytë në “Mestalla” mes Barcelonës dhe Valencias ka nisur me gol. Në minutën e 48′,...

La Liga 16:20 - 25 Janar, 2020

Ter Stegen spektakolar/ Video: Pret penalltinë dhe shpëton Barcelonën

Po luhet në “Mestalla” Valencia-Barcelona e vlefshme për javën e 21-të të La Ligës. Vendasit e filluan direkt në aksion ndeshjen dhe në minutën e 12-të...

La Liga 09:38 - 9 Janar, 2020

Pogba i çudit të gjithë, vesh fanellën e klubit spanjoll (foto)

Paul Pogba prej kohësh po përflitet për një kalim në kampionatin spanjoll të futbollit. Mesfushori i Manchester United është i pa kënaqur “Old Trafford” dhe dëshiron...

La Liga 19:28 - 8 Janar, 2020

Superkupa e Spanjës/ Valencia-Real M, formacionet zyrtare

Real Madrid dhe Valencia do të diskutojnë mes tyre gjysmëfinalen e parë të Superkupës së Spanjës, që zhvillohet në Arabinë Saudite. Dy ekipet kanë publikuar edhe...

La Liga 23:02 - 15 Dhjetor, 2019

Super ndeshje në “Mestalla”/ Video: Benzema shpëton Realin nga humbja

Është mbyllur takimi mes Valencias dhe Real Madrid, që u luajt në “Mestalla Stadium”. Të dy skuadrat bënë një sfidë të madhe, por në fund, u...

La Liga 11:22 - 14 Shtator, 2019

Trajneri i njohur largohet me lot në sy/ Më hoqën se fitova Kupën, ndaj Barcelonës

Një situatë e rrallë dhe tërësisht e pazakontë vjen nga Spanja, atje ku është larguar trajneri i Valencias, Marcelino. I pakuptimtë ishte vendimi i këtij klubi,...