Connect with Us

All posts tagged "Valverde"

La Liga 18:42 - 14 Shkurt, 2020

Deri pak ditë më parë drejtonte Barcelonën, trajneri i madh tani shkon në fund të botës

Pasi është larguar nga Barcelona, Ernesto Valverde ka filluar të mendojë për të ardhmen. Siç ka bërë të ditur Goal, ish-trajneri i katalanasve ka befasuar të...

La Liga 11:50 - 17 Janar, 2020

Pak ditë më parë u shkarkua nga Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Valverdes

Pak më shumë se një javë më parë, Ernesto Valverde u shkarkua nga Barcelonës, pas humbjes në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, ndaj Atletico Madridit. Edhe...

La Liga 15:09 - 14 Janar, 2020

Shkarkimi i Valverdes, më në fund reagon edhe Messi (foto)

Leo Messi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku përshëndet Ernesto Valverden, i cili u shkarkua mbrëmë nga Barcelona. Edhe pse në media është...

La Liga 18:34 - 12 Janar, 2020

Barcelona i jep duart Valverdes, trajneri i ri do t’iu lërë pa fjalë

Një lajm i bujshëm vjen nga mediat pranë klubit të Barcelonës, teksa thuhet se drejtuesit blaugrana do të shkarkojnë në orët e ardhshme trajnerin aktual Ernesto...

La Liga 10:23 - 11 Janar, 2020

E fundit/ Valverde do të qëndrojë te Barcelona

Edhe pse u shtuan shumë zërat për largimin e Ernesto Valverdes nga Barcelona pas humbjes në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës ndaj Atletico Madridit, trajneri aktual...

La Liga 15:08 - 10 Janar, 2020

Pas humbjes kundër Atleticos, Valverde merr vendimin e papritur

Barcelona do të kthehet në Spanjë nga Arabia Saudite gjatë ditës së sotme dhe futbollistët do ta kenë pushim të gjithë fundjavën, pasi nuk kanë stërvitje...

La Liga 11:27 - 10 Janar, 2020

Humbja ndaj Atl. Madridit i kushton shtrenjtë Valverdes, ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Barcelona u eliminua në mënyrë të turpshme nga Superkupa e Spanjës, pasi u mposht në gjysmëfinale nga Atletico Madrid. Katalanasit kishin gjithçka në kontroll deri në...

La Liga 14:55 - 9 Janar, 2020

Ylli i Barcelonës përgatit hakmarrjen/ Vendimi i Valverdes më befasoi

“Kurrë mos thuaj kurrë në jetë”, kjo ka qenë përgjigjja e Carles Alena-s, mesfushor në pronësi të Barcelona-s i huazuar te Betis, kur është pyetur në...

La Liga 09:57 - 18 Dhjetor, 2019

Dita e El Clasicos/ Barcelona – Real Madrid, formacionet e mundshme

Sot do të luhet El Clasico e parë i këtij sezoni, e cila ishte programuar për t’u luajtur më 26 tetor por u shty për 18...

La Liga 21:23 - 8 Dhjetor, 2019

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat...

La Liga 20:38 - 6 Dhjetor, 2019

Interi të mos mbajë shpresa kot/ Valverde ua bën të ditur që sot zikaltërve

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde i ka çuar një sinjal të qartë Interit se katalanët nuk kanë për t’u falur asgjë të martën në mbrëmje, në...

La Liga 21:59 - 29 Nentor, 2019

Çmenduri/ Ky është lojtari i Realit që kushton plot 750 milionë euro

Duke parë formën e jashtëzakonshme që ka treguar këtë sezon, Reali nuk ka humbur kohë dhe ka rinovuar deri në vitin 2025 me Federico Valverden. 21-vjeçari...

La Liga 20:46 - 29 Nentor, 2019

Realit nuk i hyn më në punë, Juventusi gati të realizojë ëndrrën e madhe

Real Madrid duket se ka hequr dorë nga tentativat për të sjellë në “Bernabeu” Paul Pogban. “Reali e ka Pogban e tij”, kështu shkruan AS gjatë...

Sport 10:24 - 29 Nentor, 2019

Top 10 trajnerët më të mirë të vitit/ Në vend të parë qëndron një ‘dështak’

Kur kanë kaluar 48 javë nga ky vit kalendarik është publikuar lista me 10 trajnerët më të mirë. Surpriza e vërtetë është vendi i parë që...

Sport 14:06 - 15 Nentor, 2019

Griezmann zbulon pse nuk po shkëlqen te Barcelona, ja me kë e ka inatin

Antoine Griezmann ka pranuar se problemet e adaptimit te Barcelona nuk janë befasi për të, sepse e priste këtë gjë. “Unë jam duke mësuar shumë, edhe...