Connect with Us

All posts tagged "Van Dijk"

Seria A 14:47 - 11 Shkurt, 2020

Plani i frikshëm i Juventusit/ Kërkon trajnerin dhe mbrojtësin më të mirë në botë

Ambiciet e Juventusit janë të mëdha dhe Andrea Agnelli dëshiron t’i kthejë bardhezinjtë në skuadrën më të fortë në botë. Lajmet që vijnë nga Anglia janë...

Seria A 11:44 - 2 Shkurt, 2020

Çmendet Juventusi/ Bën gati 200 milionë euro për gjigantin e mbrojtjes

Britanikja “The Sun” ka publikuar paraditen e sotme një lajm bombë, ku thuhet se Juventusi po planifikon të bëjë një ofertë marramendëse Liverpoolit për Virgil van...

Premier Liga 19:45 - 4 Dhjetor, 2019

“Kam respekt për Messin, por këtë herë nuk e meritonte Topin e Artë”

Vazhdojnë akoma debatet në lidhje me fituesin e Topit të Artë të këtij sezoni. Leo Messi fitoi vetëm me 7 pikë më shumë se Virgil Van...

La Liga 15:14 - 3 Dhjetor, 2019

Motrat e Ronaldos shpërthejnë pas Topit të Artë/ Çfarë ka fituar më shumë ai?

Lionel Messi fitoi Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, duke parakaluar Cristiano Ronaldon me 5 të tillë, por një gjë e tillë nuk...

La Liga 11:13 - 3 Dhjetor, 2019

Zbulohen pikët e plota/ Messi me fat, diferenca me vendin e dytë është shumë e vogël

Në një ceremoni madhështore të organizuar mbrëmë në Paris, Leo Messi fitoi për herë të gjashtë “Topin e Artë” në karrierën e tij. Argjentinasi la pas...

Premier Liga 20:23 - 2 Dhjetor, 2019

Ronaldo mungon në ceremoninë e Topit të Artë, Van Dijk e injoron me stil

Virgil van Dijk ka mbërritur pak më parë në ceremoninë e Topit të Artë që po mbahet në Paris. Ndër të tjera, holandezi është pyetur edhe...

Premier Liga 12:36 - 2 Dhjetor, 2019

Van Dijk bën deklaratën e fortë/ Nëse “Topin e Artë” e fiton Messi…

Sot në mbrëmje do të zbulohet fituesi i Topit t Artë për këtë vit dhe në garë janë tre emra të mëdhenj: Messi, Van Dijk dhe...

Sport 14:35 - 1 Dhjetor, 2019

Zbulohet fituesi dhe pikët për Topin e Artë, Ronaldo mbetet jashtë podumit

Nesër në mbrëmje në Paris në një ceremoni gjigande do të shpallet fituesi i Topit të Artë për këtë vit. Në një foto që po qarkullon...

Premier Liga 10:39 - 1 Dhjetor, 2019

Kandidati për Topin e Artë tallet keq me Guardiolën (foto)

Mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, shënoi dy gola në takimin e sotëm përballë Brighton, duke i dhënë fitoren 2-1 skuadrës së tij. Gjatë festimit të...

Premier Liga 16:38 - 30 Nentor, 2019

Dy ditë para “Topit të Artë”/ Një nga kandidatët kryesorë është në super formë, shënon dy gola në 5 minuta

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga ceremonia e “Topit të Artë”, që do të mbahet të hënën në Paris, një nga kandidatët kryesorë, Virgil van...

La Liga 12:42 - 26 Nentor, 2019

Në Spanjë janë të sigurt/ Ja kush e fiton Topin e Artë 2019

Bomba vjen nga Spanja. Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë të vitit 2019-të. Lajmi publikohet nga MundoDeportivo, gazeta katalanase që qëndron shumë pranë klubit...

Premier Liga 15:55 - 24 Shtator, 2019

Van Dijk tregon momentin më të vështirë në jetë/ Isha pranë vdekjes dhe fillova të shkruaj…

Virgil Van Dijk është sot një nga mbrojtësit më të fortë dhe kandidat për “Topin e Artë”. Në një intervistë për mediat pas ceremonisë së djeshme...

Premier Liga 15:49 - 13 Shtator, 2019

Këta janë 20 mbrojtësit më të shtrenjtë në botë/ Vetëm njëri prek 100 milionë euro

Virgil van Dijk u zgjodh pak ditë më parë “Lojtari i Vitit” nga UEFA, ndërsa është favorit kryesor për “Lojtari i Vitit” nga FIFA dhe “Topin...

Premier Liga 19:26 - 29 Gusht, 2019

Messi dhe Ronaldo mbeten thatë/ Ja kush zgjidhet lojtari më i mirë i vitit

Holandezi Virgil van Dijk shpallet lojtari i vitit nga UEFA, duke lënë pas dy legjendat, Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon. 28-vjeçari fitoi dy çmime ne ceremoninë...

Premier Liga 19:15 - 29 Gusht, 2019

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe/ Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Europë

Virgil van Dijk fiton çmimin e parë individual. Mbrojtësi i Liverpoolit është shpallur mbrojtësi më i mirë në Europë, në ceremoninë e UEFA-së që është duke...