Connect with Us

All posts tagged "VAR"

La Liga 19:37 - 7 Mars, 2020

Messi e tepron, ja çfarë i bën kundërshtarit (video)

Barcelona e ka mbyllur me rezultatin 0-0 pjesën e parë ndaj Real Sociedadit. Ekipi katalanas nuk arriti të zhbllokohej në Camp Nou, ndërsa ekipi nuk bind....

Premier Liga 22:27 - 17 Shkurt, 2020

Kapiteni i Man. United godet në vend të keq lojtarin e Chelseas, VAR merr vendimin qesharak

Vendosja e sistemit VAR për të ndihmuar gjyqtarët në arbitrim po rezulton një problem i vërtertë në futbollin europian, sidomos në ligat elitare. Këtë herë, tifozët...

Seria A 21:05 - 13 Shkurt, 2020

Italia gati të ndryshojë VAR-in, vjen propozimi interesant

Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka të bëjë me rastet kur e kërkojnë...

La Liga 21:18 - 9 Shkurt, 2020

Video: Betis-Barcelona, 2 gola në 3 minuta/ Messi jep asist të çmendur

Ndeshja e fundit e javës së 23-të në La Liga mes Betis dhe Barcelonës ka nisur me gola dhe me shumë vrull nga të dy ekipet....

BundesLiga 19:32 - 9 Shkurt, 2020

Video/ VAR-i i bën gjëmën Bayernit

Bayern Munich ka fituar një penallti në minutën e 54-të të ndeshjes së kampionatit që po luan në shtëpi kundër Leipzig. Megjithatë, arbitri e ka ndryshuar...

Super Liga 19:25 - 7 Shkurt, 2020

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale/ Ja gafa e FSHF-së në klasiken Vllaznia-Tirana

Kjo që ndodh në Superiore, nuk është normale. Bylisi u ankua disa ditë më parë, për shkak se një penallti e dhënë për ta në ndeshjen...

Premier Liga 16:02 - 18 Janar, 2020

Mourinho nuk ndryshon, ja kujt ia vë fajin pse ekipi i tij nuk fitoi sot

Tottenhami nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në transfertën ndaj Watfordit për javën e 23-të të Premier League. Sigurisht që trajneri i “Spursave” nuk mund...

Premier Liga 19:26 - 29 Dhjetor, 2019

Video: Liverpooli fiton ndaj “Ujqërve” dhe fluturon drejt titullit/ VAR-i protagonist

Liverpooli ka mposhtur 1-0 Wolves për javën e 20-të të Premier League, duke rritur kështu akoma edhe më shumë diferencën nga ndjekësit. Të zotët e shtëpisë...

Premier Liga 18:57 - 29 Dhjetor, 2019

VAR po shkatërron futbollin/ Video: Tërbohen tifozët me këtë gol të anuluar në ndeshjen e Liverpoolit

Një tjetër incident i VAR që ka shkaktuar polemika. Wolves ka barazuar ndaj Liverpoolit në minutën e 3’ shtesë të pjesës së parë. Lojtarët kanë festuar...

La Liga 09:32 - 22 Dhjetor, 2019

Sadiku i pafat, VAR i mohon shqiptarit këtë supergol

Armando Sadiku ka shënuar sot golin e tij të 7 me fanellën e Malagas në kampionat, gol i cili e ngjit në vendin e 10 mes...

La Liga 22:34 - 19 Dhjetor, 2019

El Clasico nuk ka mbaruar akoma/ Reali bën kërkesën e çuditshme

Real Madrid nuk e ka kapërdirë lehtë barazimin 0-0 ndaj Barcelonës në “El Clasico”. Edhe pse luhej në fushën kundërshtare, madrilenët mendojnë se ishin superiorë ndaj...

La Liga 19:44 - 14 Dhjetor, 2019

Video: VAR-i i bën gjëmën Barcelonës/ Nuk i jep penalltinë e pastër

Barcelona nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 në San Sebastian ndaj Real Sociedad për javën e 17-të të La Ligës. Rezultati i takimit mund të...

Sport 15:48 - 4 Dhjetor, 2019

“Nëse e ke hundën e madhe, je në pozicion jashtë loje”

“Nëse e ke hundën e madhe, je në pozicion jashtë loje”. Batuta, në formën e një sulmi ndaj sistemit VAR u bë nga presidenti i UEFA-s,...

Sport 17:32 - 25 Nentor, 2019

Luhet pas pak Laçi-Partizani, provohet për herë të parë sistemi VAR

Ditën e sotme në “Elbasan Arena”, në takimin mes Partizanit dhe Laçi, do të ketë edhe një testim të sistemit VAR. Në një nga dhomat e...

Seria A 21:59 - 23 Nentor, 2019

Shpërthen legjenda e Serisë A pas asaj që ndodhi në Atalanta-Juventus/ Ishte qesharake…

Vazhdon të shkaktojë polemika përdorimi i VAR-it në kampionatin italian dhe as ndeshje e luajtur mes Atalanta-s dhe Juventus-it nuk bën përjashtim. Mes më të irrituarve...