Connect with Us

All posts tagged "varane"

La Liga 09:53 - 17 Janar, 2020

Ylli i Realit e thotë troç/ Messi është special, shumë e vështirë për të ndalur

Pavarësisht rivalitetit historik mes dy klubeve, mbrojtësi i Realit, Rapahael Varane, e pranon publikisht që Leo messi është lojtar special dhe është shumë e vështirë për...

La Liga 16:49 - 4 Janar, 2020

Ku e kanë gjetur këtë portier?/ Video: Ylli i Realit shënon gol qyl

Reali ka kaluar në avantazh në transfertën ndaj Getafe për javën e 19-të. Ishte Rapahael Varane, i cili dërgoi topin në rrjetë në minutën e 35-të...

La Liga 18:27 - 28 Dhjetor, 2019

Mourinho i bën gjëmën Realit/ 80 milionë euro për kampionin e botës

Jose Mourinho është gati të bëjë çmendurinë e radhës. Strategu portugez i ka kërkuar klubit të tij Tottenhamit, që të investojë një shumë të çmendur parash...

La Liga 14:34 - 22 Dhjetor, 2019

Varane është i urtë?/ Alba e nxjerr zbuluar, ja si e ofendoi francezi në “El Clasico”

Jordi Alba është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe prej shumë vitesh tashmë, ka ruajtur vendin e titullarit në krahun e majtë të...

La Liga 11:42 - 19 Dhjetor, 2019

El Clasico/ Kampioni i botës tregon dëmtimin që i shkaktoi ylli i Barcelonës

Edhe pse mungoi goli në “El Clasicon” e mbrëmshëm mes Barcelonës dhe Realit, kontestimet nuk kanë munguar. Reali pretendon për dy penallti të padhëna, në të...

La Liga 10:12 - 19 Dhjetor, 2019

El Clasico: Real Madridi pretendon për dy penallti të padhëna (video)/ Plasin polemikat

Barcelona dhe Real Madridi barazuan pa gola mbrëmë në “Camp Nou” në El Clasicon e parë të këtij sezoni. Ashtu si çdo herë tjetër edhe mbrëmë...

La Liga 14:57 - 7 Dhjetor, 2019

Barcelona në presion/ Video: Reali mund kushurinjtë e tyre dhe kap vendin e parë

Reali ka mundur katalanasit e Espanyol 2-0 në “Bernabeu”, për javën e 16-të të La Ligës. Golin e parë e shënoi Rapahel Varane në minutën e...

La Liga 13:46 - 7 Dhjetor, 2019

Video: Zhbllokohet ndeshja në “Bernabeu”, shënon kampioni i botës

Ka ardhur goli i parë në minutën e 36′ në “Bernabeu”, në ndeshjen Real M-Espanyol, e vlefshme për javën e 16-të të La Ligës. Ishte Rapahel...

Sport 21:06 - 24 Prill, 2019

Merkato me probleme / Varane fut në sherr dyshen Perez-Zidane

Sezon i tmerrshëm ai i përjetuar nga Real Madrid. Los Blancos, kurrë në garë për titullin kampion në La Liga dhe të eliminuar që në të...

Sport 17:00 - 25 Mars, 2019

Ronaldo i kërkon Juventusit të transferojë kampionin e botës/ Ish-shoku i tij! (Foto)

Mbrojtja e Juventusit është shumë e plakur dhe duhet të rinovohet patjetër këtë verë. Drejtuesit e klubit torinez e kanë të qartë se duhet të blejnë...

Sport 18:01 - 24 Mars, 2019

Largohet nga Reali / E ndjekin 4 klube big europiane

Raphael Varane ka kohë që mendon të largohet nga Real Madridi edhe pse një vit më parë rinovoi me kontratë 5-vjeçare dhe klauzolë largimi prej 500...

Sport 22:04 - 21 Mars, 2019

Nuk e nderuan pas Botërorit / Varane mërzitet me Realin

E ardhmja e Varane në Madrid është në ajër. Vetëm të martën, “L’Equipe” raportoi se qendërmbrojtësi francez mendon largimin nga Real Madrid që në këtë merkato...

Sport 17:00 - 21 Nentor, 2018

Ronaldo ngelet jashtë treshes për “Topin e Artë”/ Ja cili futbollist e zëvendëson portugezin

Topi i Artë, që nga 2008-a e deri më sot ka qenë një çështje mes Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, të cilët e kanë fituar nga...

Sport 16:58 - 24 Korrik, 2018

U zgjodhën 10 lojtarët më të mirë në botë / Nuk mungojnë befasitë

Ashtu siç do vit, edhe për sezonin që lam pas janë zgjedhur futbollistët më të mirë në botë, por këtë sezon ka ndikuar edhe Botërori “Rusi...

Sport 10:18 - 16 Korrik, 2018

Fotot / Formacioni më i mirë i Botërorit “Rusi 2018”

Jordan Pickford | Portier | Angli Është e mrekullueshme të mendosh se, para Kupës së Botës, shumë veta mendonin nëse Jordan Pickford ishte zgjidhja më e...