Connect with Us

All posts tagged "vedat muriqi"

Premier Liga 18:11 - 9 Shkurt, 2020

Zbulohet gjithçka/ Fenerbahce ka refuzuar ofertën e frikshme të gjigantit të Europës për Vedat Muriqin

Klubi i Fenerbaces ka refuzuar plot 25 milionë euro për kartonin e gjigantit të Kosovës, Vedat Muriqi. Sipas sajtit turk, “Fotospor”, këtë shumë e ka ofruar...

Premier Liga 18:09 - 23 Janar, 2020

Tashmë bëhet serioze/ Mourinho do me çdo kusht yllin shqiptar

Tottenham kërkon me ngulm Vedat Muriqin. Mediat turke bëjnë me dije se Jose Mourinho e sheh si zëvendësuesin ideal të Harry Kane i cili ka pësuar...

Premier Liga 12:49 - 7 Janar, 2020

Gati transferimi i jashtëzakonshëm/ Muriqi i “shkel syrin” gjigantit të Europës

Vedat Muriqi është padyshim shqiptari më i kërkuar në merkaton e futbollistëve. Lojtari i Fenerbahce po tregon një formë fantastike në fushën e blertë, çka ka...

Sport 21:24 - 3 Janar, 2020

“Fluturon” vlera e Muriqit, ja sa kushton sot bomberi shqiptar

Vazhdon të rritet vlera e kartonit të sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Futbollisti i i Fenerbahçes në Superligën e Turqisë, sipas Transfermartk vlerësohet në 12 milionë...

La Liga 13:57 - 26 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Gjiganti i Spanjës kërkon Muriqin

Vedat Muriqi është një ndër lojtarët më të përfolur në merkato. Klubet ë shumta janë vënë pas sulmuesit të Kosovës, i cili po bën paraqitje të...

Sport 18:45 - 8 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Nuk do ta besoni se cili klub i madh kërkon Muriqin

Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce. Sulmuesi i Kosovës ka kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në...

Sport 20:44 - 3 Dhjetor, 2019

Video: Vedat Muriqi rikthehet fuqishëm, asiston dhe shënon gol të bukur për Fenerbahcen

Vedat Muriqi ka lënë pas dëmtimin e pësuar në muajin nëntor dhe është rikthyer në fushën e lojës duke shënuar gol. Sulmuesi i Dardanëve shënoi golin...

Sport 19:39 - 14 Tetor, 2019

Skautët e Tottenham, Lazios dhe Atletico Madridit do të jenë sot në “Fadil Vokrri” për “bishën” e Kosovës

Kosova do të presë sot Malin e Zi në “Fadil Vokrri” në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Përveç shumë tifozëve që do të mbeshtësin “Dardanët”, sot...

Sport 15:45 - 16 Shtator, 2019

Zbulohet prapaskena/ Muriqi ishte një hap pranë kombëtares së madhe, para se të zgjidhte Kosovën

“Dardanët” janë vërtetë me fat që kanë në skuadër një lojtar si Vedat Muriqi, sepse sot ai mund të ishte duke mbajtur veshur fanellën e Turqisë....

Sport 13:23 - 16 Mars, 2019

Nuk ndalet bomberi shqiptar/ Shënon pas 120 sekondash lojë (Video)

Vedat Muriqi është kthyer në një mostër, pasi në Turqi vijon të shënojë rregullisht për Rizesporin. Sot ia ka dalë që në minutën e dytë, teksa...