Connect with Us

All posts tagged "vendim"

Sport 16:49 - 11 Shtator, 2019

Humbi dy penallti rresht/ Kampioni i botës merr vendimin surprizë

Franca ka buzëqeshur pas fitores 3-0 të marrë kundër Andorrës, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Antoine Griezmann. Sulmuesi francez, në fakt, ka...

Sport 19:47 - 28 Qershor, 2019

Zidane nuk kursen as të birin/ E detyron të marrë vendimin e dhimbshëm

Edhe pse drejtohet nga babai i tij, Luca Zidane nuk preferon të qëndrojë më në Madrid. Zidane ia ka besuar vendin e titullarit Courtois, ndërsa si...

Sport 21:13 - 11 Qershor, 2019

Mungojnë tifozët në “Elbasan Arena”/ FSHF merr vendimin e papritur

Shqipëria humbi ndaj Islandës me rezultatin 1-0 dhe ëndrra për kualifikim është shuar. Fitorja e Turqisë ndaj Francës i vuri vulën. Pas humbjeve me Turqinë dhe...

Sport 21:16 - 5 Qershor, 2019

Edhe Milani si Skënderbeu/ Në pritje të vendimit të CAS

UEFA ka analizuar shkeljet e Fair Play-t Financiar nga ana e Milanit, por ka vendosur të shtyjë vendimin final, në pritje që të përfundojë edhe gjyqi...

Sport 18:31 - 17 Maj, 2019

Franca merr vendimin e madh/ Neymar & Mbappe mund t’i shihni vetëm për 10 euro

Franca mendon për tifozët. Ligue de Football Professionnel, organi që menaxhon kampionatet franceze (Ligue 1 dhe Ligue 2) ka vendosur një revolucion: çmime fikse për biletat...

Sport 21:06 - 13 Maj, 2019

Ndryshimet në Champions League/ UEFA merr vendimin e rëndësishëm

Në mikrofonin e “Associated Press”, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka folur ndër të tjera për të ardhmen e kompeticionit më të rëndësishëm në arenën botërore...

Sport 11:15 - 29 Prill, 2019

Dy orë mbledhje/ Merret vendimi përfundimtar për Gennaro Gattuson

Menjëherë pas ndeshjes Torino-Milan 2-0, drejtuesit kuqezi (Leonardo, Maldini dhe Gazidis) janë kyçur në stadiumin “Grande Torino” dhe për thuajse 1 orë e gjysmë kanë biseduar...

Sport 12:59 - 12 Prill, 2019

Pritjes po i vjen fundi/ Ja kur do të marrë CAS vendimin për Skënderbeun

Vetëm 4 ose 5 ditë na ndajnë nga gjyqi i madh në CAS. Enigmat duket se po marrin fund, të paktën referuar edhe vetë letrës që...

Sport 13:55 - 4 Prill, 2019

Ylli i Juventusit e ka ndarë mendjen/ Nëse përsëritet ajo gjë, iki nga fusha

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi ishte një nga futbollistët e shënjestruar nga tifozeria e Cagliarit, të cilët gjatë ndeshjes shfaqën thirrje raciste në drejtim të lojtarëve...

Sport 12:05 - 2 Prill, 2019

Trajneri i Interit i befason të gjithë/ Ky është vendimi zyrtar që ka marrë për Icardin

Inter do të luajë në transfertë ndaj Genoa ditën e mërkurë në orën 21:00, një ndeshje tepër delikate për renditjen në Serie A, sidomos pas humbjes...

Sport 10:12 - 2 Prill, 2019

Vendimi i Disiplinës, reagon dhe “Tirona Fanatics”/ Nuk lejojmë përsëritje historie

Komisioni i Disiplinës u mblodh ditën e djeshme për të dhënë vendimet në lidhje me javën që lamë pas në Kategorinë Superiore. Një ndër to, ishte...

Sport 12:05 - 30 Mars, 2019

Zidane i lë të gjithë gojëhapur/ Ja cili do të jetë futbollisti i parë që do të largohet nga Reali

Zinedine Zidane kërkon të ketë kontroll absolut të situatës dhe harmonisë në dhomat e zhveshjes, që për të është thelbësore në ecurinë e skuadrës. Për këtë,...

Sport 09:47 - 26 Mars, 2019

Askush nuk e priste/ I “çmenduri” McGregor shokon botën me vendimin e fundit

Në ndeshjen e tij të fundit ndaj Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor i pëshpëriti kundërshtarit të tij rus: “It’s just business (është thjesht biznes)”. Irlandezi e ka...

Sport 16:05 - 20 Mars, 2019

Tifozët e Juventusit në ankth/ Nesër UEFA jep vendimin për Ronaldon

Kopjimi i gjestit të Diego Simeone nga Cristiano Ronaldo do të marrë vëmendjen e duhur të enjten, ditë në të cilën pritet që UEFA të japë...

Sport 20:08 - 19 Mars, 2019

CAS shpall listën e re/ Çfarë po ndodh me Skënderbeun?

Çështja e Skënderbeut në CAS të Lozanës vazhdon të mbahet gjithnjë e misterioze. Kjo, pasi përtej asaj që deklaron klubi korçar se është caktuar data 16...