Connect with Us

All posts tagged "vendimi"

Sport 22:57 - 30 Janar, 2020

Plas te Partizani, drejtuesit marrin vendimin drastik pas turpërimit ndaj Partizanit

Partizani është duke kaluar një momente tepër të vështirë, teksa kjo gjë u pa edhe në sfidën e djeshme ndaj Besëlidhjas në kampionat, ku kampionët në...

Sport 19:12 - 23 Prill, 2019

Goditi rivalin me shqelm / Vjen vendimi për Milinkovic-Savic

Lazio-Chievo 1-2 ishte ndeshja më e çuditshme e javës së shkuar në Serie A, duke qenë se veronezët, që kanë prerë biletën për në Serie B...

Sport 19:28 - 17 Prill, 2019

Dejvi Bregu ka besim te vendimi pozitiv / “Po pret gjithë qyteti”

Dejvi Bregu, sulmuesi i Skënderbeut, duket se e ka lënë plotësisht mbrapa dëmtimin që pësoi në fillimi të këtij viti dhe forma e tij duket shumë...

Sport 18:05 - 16 Prill, 2019

E FUNDIT: Mbaron gjykimi / Ja kur merret vendimi për Skënderbeun

Sot CAS ka shqyrtuar në Lozanë provat e të dyja palëve për cështjen “Skënderbeu”, duke marrë në konsideratë të gjitha argumentet. Pra, tani gjykimi në CAS...

Sport 18:39 - 10 Prill, 2019

Dëmtoi rëndë Harry Kane me bërryl / UEFA merr vendimin për City

Mesfushori i Manchester City-t Fernandinho nuk do të dënohet nga UEFA pas bërrylit mbrapa koke ndaj Harry Kane. Braziliani i Qytetarëve ka goditur me dashje sulmuesin...

Sport 18:26 - 13 Mars, 2019

Sanchez te Barcelona? / Klubi merr vendimin

Klubi katalanas ka deklaruar se sulmuesi kilian Alexis Sanchez nuk do të rikthehet më në Barcelonë. I padëshiruar te skuadra e Manchester United, që ka vendosur...

Sport 14:04 - 16 Tetor, 2018

Shtyhet përsëri vendimi i KAS për dënimin e Skëndërbeut/ Ekipi korçar në ajër

Klubi i Skënderbeut po kalon këtë sezon ndryshe nga të tjerët jo vetëm sa i përket aspektit sportiv, me largime lojtarësh me eksperiencë dhe afrime të...

Sport 20:07 - 13 Shtator, 2018

U hetua për doping / Më në fund vjen vendimi zyrtar për Rusinë

Agjencia spanjolle Anti-Doping njoftoi mbylljen e hetimeve për sulmuesin rus të Valeancias Denis Cheryshev, një prej zbulimeve më të bujshme të Kupës së Botës “Rusi 2018”,...

Sport 15:45 - 30 Maj, 2017

Dosja e trukimeve të Skënderbeut / Komisioni i Etikës shtyn vendimin

Komisioni i Etikës sot u mblodh posaçërisht për të marrë në shqyrtim çështjen “Skënderbeu”, referuar vendimeve të mëparshme të organeve juridike të UEFA-s dhe CAS-it në Lozanë....

Sport 20:12 - 20 Qershor, 2016

Partizani pret vendimin e CAS pas shortit te Europa League

Faqja zyertare e ekipit te Partizanit ka publikuar shortin e sotem te Europa League duke sqaruar edhe pozicionin e ekipit te Partizanit i cili eshte ende...

Sport 10:20 - 12 Janar, 2016

Ky është vendimi i Zidane për Moratan

Sipas “Fichajes.net”, trajneri Zinedine Zidane ka kërkuar nga krerët e klubit rikthimin e sulmuesit Alvaro Morata në skuadër. Sulmuesi spanjoll po kalon në një periudhë shumë...

Sport 10:24 - 8 Janar, 2016

Suarez, ky është vendimi?

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez nuk do të dënohet me tri ndeshje moslojë për kacafytjen me futbollistët e Espanyolit. Ylli uruguaian u përplas me kundërshtarët në...

Sport 17:20 - 26 Nentor, 2015

Deri në dhjetor vendimi i Guardiolës

Fundi i këtij sezoni përkon edhe me përfundimin e kontratës së spanjollit Pep Guardiola me klubin gjerman të Bayern Mynih, por një fakt i tillë duket...

Sport 16:48 - 9 Tetor, 2015

Ky është vendimi i Gjykatës për “Ballistin”

Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për Ismail Morinajn, i njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, i kapur para pak ditësh me...

Sport 12:21 - 28 Maj, 2015

CAS: Vendimi për Serbi-Shqipëri më 12 Qershor

Shqiptarëve do t’ju duhet të zgjasin akoma pritjen për vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri të 14 tetorit të kaluar. Organi...