Connect with Us

All posts tagged "verona"

Seria A 17:37 - 9 Shkurt, 2020

Ylli i Juventusit shpërthen pas humbjes ndaj ekipit të shqiptarëve/ Kjo është turpëruese

Portieri i Juventusit, Wojciech Szczesny, ka thënë se humbja e mbrëmshme ndaj Veronës është turpëruese dhe e dhimbshme. Polaku e pranon se ekipi i tij po...

Seria A 11:10 - 6 Shkurt, 2020

Lufta ndaj racizmit/ Klubi i dy shqiptarëve në Serie A propozon idenë gjeniale

Hellas Verona është klubi i parë që vendos t’i përdorë. Thirrjet “buuu” ndaj Mario Balotelli, më 3 nëntor, rikthyen në skenë racizmin në Serie A. Një...

Seria A 15:49 - 2 Shkurt, 2020

45-minutat e para/ Lazio i fut 4 gola Berishës, spektakël në Bergamo, barazim në “San Siro”

Janë mbyllur 45 minutat e para në tre takimet e javës së 22-të të Serisë A. Në “Olimpico”, Lazio po shpartallon Spal, duke fituar 4-0. Immobile...

Seria A 15:23 - 2 Shkurt, 2020

Mungon Ibra/ Video: Ekipi i dy shqiptarëve i bën gjëmën Milanit në “San Siro”

Verona ka kaluar në avantazh ndaj Milanit në “San Siro”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të. Ishte Davide Faraoni që shënoi në minutën e...

Seria A 17:28 - 26 Janar, 2020

Rrahmani me Kumbullën bëjnë me krahë Veronën, afrohet me zonën e Europës

Verona është padyshim skuadra e momentit në Seria A italiane. Ekipi ku aktivizohen edhe dy mbrojtësit shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla kanë marrë maksimumin në...

Seria A 16:01 - 19 Janar, 2020

Po kalonte momentin e tij më të mirë, nuk do e besoni ç’i ka ndodhur sot Kumbullës

Sfida e sotme midis Bolonjës dhe Veronës ka rezultuar fatale për mbrojtësin e Shqipërisë Marash Kumbulla. Qendërmbrojtësi kuqezi u detyrua të linte fushën në minutën e...

Seria A 16:53 - 17 Janar, 2020

Merkato: Largohet nga Interi dhe transferohet tek ekipi i shqiptarëve

Gjithçka duket e kryer tashmë. Inter do të bëjë lëvizjen e parë sa i përket merkatos në dalje. Nga zikaltrit pritet që të largohet Federico Di...

Seria A 16:23 - 14 Janar, 2020

Zyrtare: Largohet nga Milani dhe transferohet tek ekipi i shqiptarëve

Pas Mattia Caldara dhe Pepe Reina, ka ardhur edhe largimi i tretë tek Milani. Fabio Borini largohet pas tre vitesh e gjysmë nga kuqezinjtë, ku u...

Seria A 14:27 - 15 Dhjetor, 2019

Verona e shqiptarëve bën përmbysjen e çmendur/ Kumbulla e Rrahmani titullarë

Ndeshje e çmendur në Serie A mes Veronës dhe Torinos, ku u shënuan plot 6 gola. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve 0-1,...

Seria A 22:14 - 13 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Napoli bën një blerje surprizë, shokun e shqiptarëve

Mesfushori maroken me pasaportë holandeze Sofyan Amrabat është blerja më e re e Napolit, ndonëse 23-vjeçari do të vijojë të luajë me fanellën e Veronës deri...

Seria A 17:49 - 7 Dhjetor, 2019

Derbi i Shqiptarëve fitohet nga Atalanta/ Gjimshiti ngre peshë stadiumin me golin e tij në minutat shtesë

Atalanta ka marrë një fitore të madhe në Bergamo 3-2 në minutat e fundit ndaj Veronës falë golit të Berat Gjimshitit. Për Veronën luajti nga minuta...

Sport 13:42 - 5 Dhjetor, 2019

Zbulohet rroga e Rrahmanit dhe Kumbullës te Verona, ish-mbrojtësi i Partizanit merr më shumë

Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbollistë me origjinë shqiptare si Marash...

Seria A 23:01 - 1 Dhjetor, 2019

Njëri titullar, tjetri i dëmtuar/ Roma fiton me lehtësi ndaj ekipit të shqiptarëve

Skuadra e Romës është kthyer përsëri në zonën Champions falë një suksesi të rëndësishëm 3-1 përballë Veronës, një skuadër e cila kishte mbrojtjen më të mirë...

Kombëtare 21:45 - 18 Nentor, 2019

Kumbulla dhe Rrahmani do largohen nga Verona, gati transferimi tek ekipi i madh që është i ‘dashuruar’ me shqiptarët

Tregu shqiptar është kthyer në të preferuarit për Lazion. Gjatë drejtimit të ish bomberit të kombëtares sonë, Igli Tare, ekipi kryeqytetas ka parë shpesh në përbërje...

Seria A 20:01 - 9 Nentor, 2019

Video: Interi fiton me përmbysje, 45 milionëshi shënon një gol të çmendur

Interi vuan shumë ndaj Veronës në “San Siro”, por në fund del me tre pikë. Miqtë kaluan të parët në avantazh me golin e Valerio Verre,...