Connect with Us

All posts tagged "Vinicius Junior"

La Liga 11:10 - 5 Janar, 2020

Video: Ylli i Realit fillon nga nazet, bën veprimin e patolerueshëm

Vinicius Junior është bërë protagonist pas ndeshjes që Reali fitoi një ditë më parë kundër Getafe. Futbollistët që nuk u aktivizuan duhet të bënin një stërvitje...

La Liga 20:41 - 13 Dhjetor, 2019

Gazetari vë në siklet yllin e Realit/ Duhet të pyes babin…

Një tatuazh vetëm pasi të ketë arritur një objektiv të rëndësishëm. Kjo është marrëveshja që sulmuesi i Real Madrid, Vinicius, duhet të ketë “nënshkruar” me babanë...

La Liga 11:44 - 5 Dhjetor, 2019

Reali i kundërpërgjigjet Barçës, ofertë e frikshme për Mbappen

Kylian Mbappé vazhdon të jetë objektivi kryesor i Real Madrid për sezonin e ardhshëm në atë që duket si një operacion shumë i komplikuar, pasi PSG...

La Liga 19:27 - 20 Nentor, 2019

Ylli i Realit ka një kërkesë për këngëtaren shqiptare, ja si i përgjigjet ajo (foto)

Ylli i Real Madrid, Vinicius Junior, ka “flirtuar” sot me këngëtaren e njohur shqiptare, Tayna. Sulmuesi i talentuar brazilian i ka shkruar bukuroshes shqiptare në Instagram,...

La Liga 21:21 - 27 Tetor, 2019

Ylli i Realit ‘fiksohet’ pas dy bukurosheve shqiptare, Tayna dhe Kejvina Kthella

Tayna dhe Kejvina Kthella janë dy nga bukuroshet e shumta shqiptare që kanë një numër të madh njekësish në Instagram. Një ndër njekësit që bie më...

La Liga 11:28 - 17 Tetor, 2019

Ronaldinho me fjalë të mëdha për yllin e Realit/ Ai është si unë

Edhe pse Vincius Junior nuk është se po shkëlqen këtë sezon, Ronaldinho mendon se 19-vjeçari brazilian do të bëhet një nga më të mirët në botë....

La Liga 21:44 - 25 Shtator, 2019

19-vjeçari i Realit shënon gol të jashtëzakonshëm dhe shpërthen në lot

Real Madridi ka gjetur golin e parë në takimin që po luhet tani në “Bernabeu” kundër Osasunës. Ishte braziliani Vinicius Junior që gjeti rrjetën në minutën...

La Liga 18:28 - 22 Shtator, 2019

Video: James Rodriguez tregon klasin/ Turpëron keq “fenomenin” e Realit

Në prag të ndeshjes së vështirë ndaj Sevillas, situata në stërvitjen e fundit te Reali ka qenë mjaft optimiste dhe nuk kanë munguar as të qeshurat....

Sport 12:22 - 23 Maj, 2019

Fenomeni mërzit tifozët e Realit/ Kërkon t’ju rrëmbejë “djaloshin e artë”

Fenomeni duket se e ka marrë shumë seriozisht punën e tij si president i Valladolid dhe sezoni i tij i parë ishte shumë pozitiv. Valladolid arriti...

Sport 17:50 - 12 Janar, 2019

Alarm te Reali/ Sëmuret futbollisti më në formë

Real Madridi po kalon një sezon dëshpërues. Ata filluan vitin 2019-të në mënyrën më të keqe të mundshme. Por lajmet e këqija për ‘Los Blancos’ nuk...

Sport 18:50 - 30 Nentor, 2018

Keq situata te Reali/ Luka Modric përplaset me futbollistin e ri

Te Reali i Madridit gjërat nuk janë duke shkuar aspak mirë dhe si për të mos mjaftuar kjo është në skuadër ka pasur edhe tension midis...

Sport 12:43 - 12 Shtator, 2018

Reali e transferoi për 45 milionë euro/ Nuk do t’i besoni dot syve se çfarë goli ka shënuar

Reali i Madridit shpenzoi plot 46 milionë euro për talentin brazilian Vinicius, që iu bashkua “Los Blancos” vetëm gjatë kësaj vere pasi mbushi 18-vjeç. Po a...

Sport 12:27 - 27 Gusht, 2018

Real Madrid e transferoi për 45 milionë euro/ Ai luan në kategorinë e tretë dhe i lë të gjithë gojëhapur

Disa e quajtën pasardhësi i Cristiano Ronaldos te Reali, disa të tjerë e quajtën “fenomeni i ri”, por deri më tani pas transferimit te Reali, ai...

Sport 20:50 - 24 Gusht, 2018

Te Reali nuk po e vlerësojnë sa duhet/ 9 ekipe po e kërkojnë këtë lojtar

Vincius Junior, talenti brazilian, që Real Madrid e transferoi nga Flamengo dhe u prezantua te klubi madrielen vetëm këtë verë, duket se do të ndrrojë sërish...