Connect with Us

All posts tagged "virgil van dijk"

Premier Liga 18:00 - 19 Janar, 2020

Video: Liverpooli nuk e llogarit as Man. United/ Shënon gjiganti

Virgil van Dijk ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 14’ në supersfidën e javës së 23-të me Manchester United. Pas një krosi të bukur nga Alexander-Arnold...

Premier Liga 20:34 - 3 Shtator, 2019

A ju shkon në mendje?/ Ky është lojtari më i shpejtë në Champions League

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, është shpallur futbollisti më i shpejtë i sezonit të kaluar në Champions League. Holandezi sipas raportit të UEFA-s, është lojtari...

Premier Liga 19:33 - 24 Gusht, 2019

E jashtëzakonshme/ 80-milionëshi driblon bishën e Liverpoolit pas 50 ndeshjesh (video)

Pjesa e parë mes Liverpoolit dhe Arsenalit është mbyllur 1-0 për të zotët e shtëpisë, pas golit të shënuar nga Matip në minutën e 41′. Por...

Sport 19:29 - 9 Qershor, 2019

As Messi dhe as Ronaldo/ Ja kush është favoriti për të fituar “Topin e Artë”

Pas Fabio Cannavaros në vitin 2006, “Topin e Artë” mund ta fitojë sërish një mbrojtës. Janë të bindura për këtë kompanitë e basteve që japin si...

Sport 10:28 - 25 Prill, 2019

Zgjidhet “Lojtari i Vitit” në Premier League/ Po ashtu dhe formacioni më i mirë (Foto)

Virgil van Dijk e mposhtur konkurrencën e Raheem Sterlingin për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit 2019”, që jepet nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) në...

Sport 16:43 - 18 Prill, 2019

E pranon dhe mbrojtësi më i mirë në botë/ Nuk e di si mund të ndalet Messi!

Virgil van Dijk pranon ankthin që ka ai dhe Liverpool për kërcënimin e lojtarit më të mirë në botë, Lionel Messi, kur të përballen me Barcelonën...