Connect with Us

All posts tagged "vllaznia"

Sport 15:30 - 30 Mars, 2020

Kohë krize për shkak të koronavirusit/ Vllaznia i bën kërkesë Qeverisë

Vjen edhe reagimi i Vllaznisë. Klubet shqiptare po kërkojnë ndihmë nga shteti shqiptar për të përballuar krizën e shkaktuar nga koronavirusi. Bylis dhe Laçi i kërkuan...

Sport 17:27 - 12 Mars, 2020

Po ngroh stolin/ Alen Sherri do të largohet nga Vllaznia, ja ku pritet të transferohet

Alen Sherri, pak vite më parë u zbulua si talent në Shkodër, e madje shihej si e ardhme e sigurt e portës kuqeblu. Ka pesë sezone...

Sport 17:07 - 9 Mars, 2020

Vllaznia-Partizani, formacionet zyrtare/ Sormani fut “të përjashtuarin” e madh, Jonuz bën një zgjedhje të pazakontë

Janë publikuar formacionet e dy sfidave të sotme të Superiores, Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani. Të dy këto sfida, do të luhen pa tifozë. Në Shkodër, është një...

Sport 14:16 - 9 Mars, 2020

Ndeshja e sotme do të jetë me stadiumin bosh, klubi i Vllaznisë ka një thirrje për tifozët

Kategoria Superiore do të ofrojë sot dy duele për të përmbyllur javën e 26. Si pasojë e situatës së 2 rasteve të konfirmuara në Shqipëri me...

Sport 14:00 - 9 Mars, 2020

Ndeshja e sotme pa tifozë, vjen reagimi i parë i Partizanit

Kategoria Superiore do të ofrojë sot dy duele për të përmbyllur javën e 26. Si pasojë e situatës së 2 rasteve të konfirmuara në Shqipëri me...

Sport 18:55 - 4 Mars, 2020

Shehi nuk e nis mirë me Kukësin, verilindorët ngecin ndaj Vllaznisë

Kukësi nuk ka shkuar më shumë se barazimi pa gola në javën e 25 të Superiores. Orges Shehi e nis me vetëm një pikë aventurën e...

Sport 16:12 - 1 Mars, 2020

Nuk e besonin/ Trajneri i Vllaznisë publikon faktet me video, ja ku stërviten shkodranët

Kreu i stolit të klubit të Vllaznisë, Mirsad Jonuz shprehu ankesat e tij pas ndeshjes së djeshme kundër Skënderbeut. Trajneri maqedonas tha se lojtarët e tij...

Sport 14:51 - 25 Shkurt, 2020

Probleme me dritat/ Ndryshon orari i ndeshjes së Superligës

Superiorja rikthehet të premten, me ndeshjen derbi mes Tiranës dhe Partizanit, që nis prej orës 19:00. Së fundmi ka një ndryshim në planin e ndeshjeve të...

Sport 19:54 - 7 Shkurt, 2020

Super ndeshje në Shkodër/ Tirana fiton në fund klasiken dhe merr vendin e parë

Tirana nuk ndalet! Skuadra bardheblu ka shënuar sonte fitoren e shtatë radhazi në kampionat (8 nëse merret edhe Kupa e Shqipërisë)… Një ecuri fantastike e djemve...

Sport 18:48 - 7 Shkurt, 2020

Vllaznia-Tirana, mbyllen 45 minutat e para/ Ja rezultati

Po luhet në “Loro Borici” klasikja e futbollit shqiptar, Vllaznia-Tirana, e vlefshme për javën e 21-të të Superligës. Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa...

Super Liga 18:21 - 7 Shkurt, 2020

Tifozët e Vllaznisë me banderolë gjigante kundër Tiranës/ Historia nis këtu, nuk…

Ndeshja që njihet si klasikja e futbollit shiptar mes Vllaznisë dhe Tiranës ka nisur të luhet. Kjo përballje njihet për rivalitetin e të dyja ekipeve, që...

Super Liga 17:43 - 7 Shkurt, 2020

Me kë bën tifo sot, me Vllazninë apo Tiranën?/ Hamdi Salihi jep përgjigjen perlë

Hamdi Salihi analizon klasiken Vllaznia-Tirana në një prononcim për Supersport. Ish-bomberi i njohur, aktualisht ndihmës i Rejës në kombëtaren kuqezi, ka provuar të mbajë veshur dhe...

Super Liga 17:18 - 7 Shkurt, 2020

Vllaznia-Tirana, formacionet zyrtare/ Egbo beson tek eksperienca, Jonuz vjen me disa ndryshime

Klasikja shqiptare, mes Vllaznisë dhe Tiranës, do të nisë prej orës 18:00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Dy trajnerët kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe trajneri Mirsad...

Sport 16:04 - 21 Janar, 2020

Gol “alla-Salihi” dhe lojë e bukur/ Vllaznia e nis me spektakël vitin 2020

Vllaznia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2020-të, duke mposhtur Flamurtarin me rezultatin 2-0 në takimin e vlefshëm për javën e...

Sport 15:47 - 21 Janar, 2020

Super roveshatë/ Hygor ngre në këmbë stadiumin me eurogolin e tij

Po luhet në këto momente në “Loro Boriçi” sfida mes Vllaznisë dhe Flamurtarit e vlefshme për javën e 18-të në Kategorinë Superiore. Teksa po zhvillohet fraksioni...