Connect with Us

All posts tagged "vota"

Premier Liga 21:03 - 8 Tetor, 2019

U votua si mbrojtësi i dytë më i keq në botë/ Reagon ashpër futbollisti shqiptar

Në një sondazh online nga “Marca” ku morën pjesë mbi 150 mijë votues, Shkodran Mustafi u votua si mbrojtësi i dytë më i keq në botë...

La Liga 16:53 - 26 Shtator, 2019

Messi u zgjodh më i miri, por plas skandali/ Vazhdojnë akuzat: FIFA më ka ndërruar votat

Vazhdon të njolloset gjithnjë e më shumë trofeu i “The Best” që akordohet nga FIFA, pasi ka parregullsi në caktimin e votave të cilat i dhuruan...

Sport 10:31 - 24 Shtator, 2019

Zbulohen votat e Messit dhe të Ronaldos për futbollistin më të mirë/ Portugezi tregohet ‘dinak’

Mbrëmë, Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit nga FIFA, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe Virgil van Dijk. Pas ceremonisë ku u...

Sport 19:37 - 4 Dhjetor, 2018

Vetëm dy futbollistë nuk morën asnjë votë për “Topin e Artë”/ Ylli i madh i Realit dhe kampioni i botës

Luka Modric u shpall fitues i “Topit të Artë” duke “thyer” në këtë mënyrë dominimin 10-vjeçar të Ronaldos dhe Messit. Në këtë garë ishin të nominuar...

Sport 13:03 - 4 Dhjetor, 2018

“Topi i Artë” 2018/ Ja kujt i shkuan votat e Shqipërisë

Fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2018 u zbulua mbrëmë, në gala-në e zhvilluar nga “France Football” në Paris. Sikurse pritej dhe ishte përfolur, ka...

Sport 11:47 - 25 Shtator, 2018

Si votuan Messi dhe Ronaldo për njëri-tjetrin/ Do mbeteni të befasuar

Natyrisht, ata të dy “shkëlqyen” me mungesën e tyre (kështu janë shprehur disa media kryesore europiane) në ceremoninë e FIFA-s, të zhvilluar mbrëmë në Londër. Duke...

Sport 10:30 - 25 Shtator, 2018

Futbollisti më i mirë i vitit/ Ja si kanë votuar Christian Panucci & Etrit Berisha

Zbulohen votat e trajnerit dhe kapitenit të Shipërisë për çmimet “The Best” të FIFA-s. Kështu, Christian Panucci ka preferuar t’i japë 5 pikë fituesit të këtij...

Sport 09:12 - 7 Shkurt, 2018

Bilisht Sportit i hiqet e drejta e votës/ Ja kush do të vendos për presidentin e ri

Një “luftë” më vete ka qenë këtë periudhë emërimi i delegatëve që do të kishin të drejtë vote në asamblenë e FSHF-së. Klubet propozuan emrat e...