Connect with Us

All posts tagged "Watford"

Premier Liga 20:31 - 29 Shkurt, 2020

Liverpooli ulet me këmbë në tokë, pëson humbjen e parë pas 44 javësh

Watford ka tronditur Liverpool-in dhe botën e futbollit. Hornets, në fakt, kanë mundur 3-0 Të Kuqtë në javën e 28-të të kampionatit, duke i shkaktuar atyre...

Premier Liga 17:01 - 23 Shkurt, 2020

Fitore bindëse e Man. United/ Shkëlqen blerja e bujshme e janarit

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, me Manchester United dhe Wolverhampton që kanë marrë fitore të pastra 3-0, respektivisht kundër Watford dhe...

Premier Liga 16:47 - 23 Shkurt, 2020

Video: Talenti 18-vjeçar i Manchesterit shënon gol spektakolar

Manchester United ka gjetur edhe golin e tretë përballë Watford. Talenti 18-vjeçar, Greenwood, brenda zone ka lëshuar një të majtë të fortë duke finalizuar një aksion...

Premier Liga 12:27 - 5 Shkurt, 2020

Historia e rrallë e mbrojtësit me ngjyrë/ Pyeta a më ngjan majmuni, ja çfarë më ndodhi

Racizmi në futboll është kthyer në një problem kohët e fundit. Shumë futbollistë me ngjyrë kanë renë pre e koreve raciste dhe sigurisht që nuk kanë...

Premier Liga 16:02 - 18 Janar, 2020

Mourinho nuk ndryshon, ja kujt ia vë fajin pse ekipi i tij nuk fitoi sot

Tottenhami nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në transfertën ndaj Watfordit për javën e 23-të të Premier League. Sigurisht që trajneri i “Spursave” nuk mund...

Premier Liga 15:23 - 18 Janar, 2020

Nervozohet Mourinho, Tottenhami tij ngec sërish

Java e 23-të e Premier League u hap më ndeshjen Watford-Tottenham, që përfundoi në barazim të bardhë. Një lojë e vakët nga të dy ekipe dhe...

Premier Liga 17:21 - 22 Dhjetor, 2019

E turpshme/ Man. United mundet edhe nga vendi i fundit

Vijon të zhgënjejë akoma dhe më shumë, javë pas jave, Manchester United. Pas barazimit të javës së kaluar në shtëpi me rezultatin 1-1 përballë Everton, “Djajtë...

Premier Liga 15:27 - 14 Dhjetor, 2019

Liverpool fiton dhe marshon drejt titullit/ Video: Salah tallet me portierin kundërshtar

Liverpooli ka mposhtur Watfordin 2-0 në “Anfield” për javën e 17-të të Premier League. Lojtari i ndeshjes ishte padyshim Mohamed Salah me dy golat e tij....

Premier Liga 21:48 - 8 Nentor, 2019

Video/ Ish-ylli i Barcelonës dhe Milanit shtang tifozët me këtë gol

Ndeshja e parë e javës së 12 në Premier League është ajo mes Norwich dhe Watford, e cila po luhet në këto momente. Rezultati është 0-1...

Premier Liga 13:04 - 22 Shtator, 2019

Man. City fitoi 8-0/ Guardiola: Kjo nuk është normale

Man. City shënoi dje një nga fitoret më të thella në Premier League në vitet e fundit, pasi mposhti 8-0 ëatfordin në “Etihad Stadium”. “Qytetarët” shënuan...

Premier Liga 14:21 - 17 Shtator, 2019

Habit ish-aktorja e filmave porno/ Jam tifoze e të gjitha ekipeve, përveç këtij

Ish-aktorja e filmave porno, Mia Khalifa, ka filluar të tregojë një anë të panjohur të sajën, që është tifoze e madhe e futbollit. Madje, Mia ka...

Premier Liga 19:31 - 15 Shtator, 2019

Arsenali për faqe të zezë/ Shpërdoron avantazhin e dy golave

Arsenali ngec sërish. Djemtë e Emery dalin me një pikë nga Watfordi, pas barazimit 2-2. “Topçinjtë” shënuan dy gola me Aubameyang 21′, 32′, dhe u duk...

Sport 19:42 - 7 Prill, 2019

VIDEO: Fitore e madhe me përmbysje / Finalisti i dytë i FA Cup është Watford

Watford ka mposhtur Wolves 3-2 pas 120 minutash në gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë. Skuadra e Gracia-s ka realizuar një mrekulli të vërtetë, duke parë se...

Sport 18:01 - 30 Mars, 2019

Fitore me vuajtje për Manchester United/ Vendosin Rashford & Martial (Video)

Manchester United ka fituar 2-1 ndaj Watford, në ndeshjen e parë pas konfirmimit të Ole Gunnar Solskjaer në stolin e ekipit. Me fitoren e sotme, Djajtë...

Sport 21:39 - 27 Shkurt, 2019

VIDEO: Liverpool ka një Mane golashënues / Dy gola kundër Watfordit

Mohamed Salah po kalon një periudhë jo të mirë gjatë javëve të fundit te Liverpool, por fatmirësisht Mane po tregon aftësi lidershipi. Skuadra e Jurgen Klopp...