Connect with Us

All posts tagged "Wilder"

Sport 15:03 - 1 Mars, 2020

BOKS/Zyrtarizohet dueli i shumëpritur nga të gjithë

Deontay Wilder nuk dorëzohet. E lajmëroi pak ditë më parë me një postim me rrjetet sociale, ndërkohë që tani konfirmohet se në mesin e muajit korrik...

Sport 10:48 - 23 Shkurt, 2020

Video: Veprimi i shpifur i kampionit të botës, lëpin gjakun e kundërshtarit

Tyson Fury fitoi ndeshjen e dytë ndaj Deonaty Wilder me KO në raundin e shtatë. Gjyqtari ndali ndeshjen, pasi boksieri britanik po masaktronte amerikanin. I çuditshëm...

Sport 07:47 - 23 Shkurt, 2020

Boks/ Tyson Fury rikthehet kampion bote, mund me “KO” amerikanin Wilder

Tyson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rëndë, pas fitores me “KO teknik” në raundin e shtatë ndaj Deontay Wilder, sfidë e...

Sport 16:12 - 20 Shkurt, 2020

Edhe dy ditë nga dueli i shumëpritur/ Boksieri britanik ironizon me mamanë e amerikanit

Vetëm dy ditë na ndajnë nga përballja e madhe mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Kjo do të jetë përballja e tyre e dytë, ku do...

Sport 10:29 - 6 Korrik, 2019

Rikthehet kampioni i botës/ Zbulohet data e duelit të shumëpritur

Deontay Wilder do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin e tij kampion bote të konfederatës WBC. Së fundmi është zbuluar se data e duelit...

Sport 18:38 - 19 Maj, 2019

I mjaftojnë 137 sekonda/ Bisha amerikane mbron titullin kampion (video)

Dy minuta dhe 17 sekonda! Kaq i mjaftuan boksierit amerikan, Deontay Wilder, për të mbrojtur për herë të 9-të titullin e peshave të rënda në WBC....

Sport 23:37 - 12 Shkurt, 2019

Revanshi me Wilder po vjen / Tyson Fury do fitojë 20 milionë stërlina

Tyson Fury pritet të përfitojë 20 milionë stërlina nga revanshi që do të zhvillojë me kampionin e botës të peshës së rëndë në kategorinë WBC, amerikanin...

Sport 12:25 - 11 Shkurt, 2019

Boksieri britanik është gati për ndeshjen e shumëpritur/ Bën premtimin e çuditshëm

Boksieri britanik Tyson Fury, 27 fitore e 1 barazim në karrierën e tij, ka deklaruar se do të paraqitet në ring për revanshin ndaj Deontay Wilder...

Sport 09:21 - 2 Dhjetor, 2018

Nuk ka fitues/ Beteja e vitit në boks mbyllet në barazim

Sfida e shumëpritur e peshës së rëndë mes boksierit amerikan Deontay Wilder dhe atij britanik Tyson Fury është mbyllur në barazim. Një nga gjyqtarët ka dhënë...

Sport 22:15 - 1 Dhjetor, 2018

Të gjithë po e presin me padurim/ Ja në cilën orë do të fillojë beteja e vitit në boks

Deontay Wilder dhe Tyso Furypritet të zhvillojnë një nga përballjet më të mëdha në vitet e fundit në kuadër të peshave të rënda në boks. Wilder synon të mbrojë...

Sport 20:55 - 27 Nentor, 2018

Shokon kampioni i botës në boks/ Dua të mbetem shtatzënë!

Kampioni botëror i peshave të rënda, Deontay Wilder është i destinuar për të shkaktuar dhimbje në ring, por ka bërë deklaratën e çuditshme. Pak ditë para...

Sport 15:31 - 1 Tetor, 2018

“Edhe gruaja ime shtyn më fort se ty”/ Përfundon në sherr konferenca mes dy boksierëve të njohur

Boksieri britanik Tyson Fury ka dhurar spektakël sot gjatë konferencës për shtyp që ai dhe kampioni i botë në fuqi në peshën e rëndë Deontay Wilder...

Sport 18:50 - 17 Gusht, 2018

Video: Wilder bën sherr me Tyson Fury / Si mund të ndodhte ndryshe?

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, ka mbajtur djalën dhe ka mbërritur në Belfast, aty ku të shtunën...

Sport 10:25 - 19 Korrik, 2018

Kampioni Joshua vendos rregull! / Wilder e di se çfarë duhet të bëjë!

Boksieri britanik, Anthony Joshua dëshiron që sfidanti i duelit të 13 prillit në stadiumin “Wembley” të jetë amerikani Deontay Wilder. Në një deklaratë për mediet amerikane,...

Sport 14:08 - 14 Korrik, 2018

“Dueli i shekullit” në boks do të zhvillohet, Wilder e pranon

Demontay Wilder, boksieri më i mirë i peshave të rënda dhe kampion i HBO Heavyweight do të përballet me kundërshtarin e tij më të fortë, Anthony...