Connect with Us

All posts tagged "Wolves"

Premier Liga 21:15 - 27 Shkurt, 2020

Gafa e javës vjen nga Europa League/ Video: Nuk do ta besoni se çfarë rasti humbet ylli i “Ujqërve”

Espanyol u shkatërrua nga Wolves në Angli me rezultatin 4-0 në ndeshjen e parë dhe sfida e sotme nuk kishte shumë histori. Të dy skuadrat zhvilluan...

Premier Liga 22:21 - 20 Shkurt, 2020

Europa League/ Video: “Ujqërit” shënojnë një supergol, çfarë predhe

Wolves ka kaluar në avantazh të dyfishtë në sfidën kundër Espanyolit. Ruben Neves shënoi golin e dytë në minutën e 52′. Ai ndali një top me...

Premier Liga 20:34 - 1 Shkurt, 2020

Debuton blerja e bujshme/ Man. United ngec në barazim ndaj “Ujqërve”

Është mbyllur takimi i fundit për sot në Premier League, mes Manchester United dhe Wolverhampton. Edhe pse të dyja skuadrat patën shanset e tyre ideale për...

Premier Liga 20:52 - 30 Janar, 2020

Sulmuesi prezantohet duke bërë shqiponjën/ Të gjithë menduan se ishte shqiptar, por…

Wolves po zhvillon një tjetër sezon pozitiv në Premier League dhe renditet në vend të shtatë me 34 pikë, gjashtë më pak se vendi që të...

Premier Liga 14:31 - 6 Janar, 2020

E bujshme/ Barcelona planifikon rikthimin e bishës

Barcelona po synon të rikthejë një ish në skuadër. Në vitin 2015 u largua nga klubi katalanas dhe vijoi karrierën në ishull, aty ku është kthyer...

Premier Liga 19:26 - 29 Dhjetor, 2019

Video: Liverpooli fiton ndaj “Ujqërve” dhe fluturon drejt titullit/ VAR-i protagonist

Liverpooli ka mposhtur 1-0 Wolves për javën e 20-të të Premier League, duke rritur kështu akoma edhe më shumë diferencën nga ndjekësit. Të zotët e shtëpisë...

Premier Liga 18:57 - 29 Dhjetor, 2019

VAR po shkatërron futbollin/ Video: Tërbohen tifozët me këtë gol të anuluar në ndeshjen e Liverpoolit

Një tjetër incident i VAR që ka shkaktuar polemika. Wolves ka barazuar ndaj Liverpoolit në minutën e 3’ shtesë të pjesës së parë. Lojtarët kanë festuar...

Premier Liga 18:06 - 29 Dhjetor, 2019

E pabesueshme/ Video: Salah bën gafën e vitit, nuk shënon dot as nga 5 metra

Liverpooli po luan në “Anfield” ndaj Wolves për javën e 20-të të Premier League, rezultati momental pas 30 minutash lojë është 0-0. Të kuqtë patën mundësinë...

Premier Liga 22:48 - 27 Dhjetor, 2019

Ndeshje e çmendur/ “Ujqërit” përmbysin Cityn dhe e nxjerrin jashtë gare për titullin

Wolverhampton befason Manchester City, që ia doli të shënonte dy herë në portën e skuadrës vendase. Ujqit kanë arritur t’i barazojnë “Qytetarët” dhe t’u shënojnë edhe...

Premier Liga 17:54 - 8 Nentor, 2019

Momente paniku në Europa League/ Video: Mbrojtësi bie pa ndjenja pas një goditjeje të marrë në kokë

Wolves fitoi dje 1-0 ndaj Slovan Bratislava për ndeshjen e vlefshme për grupet e Europa League. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutat e...

Premier Liga 16:55 - 6 Tetor, 2019

Man. City bën “vetëvrasje”/ Chelsea është super, fitore me vuajtje për Arsenalin

Ndeshjet e drekës në Premier League, të vlefshme për javën e tetë, kanë dhuruar gola, spektakël dhe një befasi të madhe. Në “St. Mary’s Stadium”, Chelsea...

Sport 11:40 - 17 Shtator, 2019

E kërkonte Shqipëria prej kohësh/ Ylli i madh i dalë nga Bayerni, zgjedh Kosovën

Meritan Shabani duket se e ka marrë vendimin sa i përket përfaqësueses që do të ketë në të ardhmen. Futbollisti i rritur në akademinë e Bayernit,...

BundesLiga 09:04 - 9 Gusht, 2019

Futbollisti shqiptar largohet nga Bayerni/ Firmos për “Ujqërit” e Anglisë

Në orët e fundit të merkatos në Premier League, Meritan Shabani është larguar nga Bayern Munchen dhe është transferuar te “Ujqërit” e Wolverhampton. Sulmuesi me origjinë...

Sport 22:52 - 16 Mars, 2019

VIDEO: Wolves mposht “Djajtë” / United jashtë FA Cup-it

Wolverhampton ka mposhtur 2-1 Manchester United në çerekfinalen e FA Cup. Me këtë rezultat, Wolves kalojnë në gjysmëfinalen e kompeticionit, ndërsa Djajtë janë eliminuar. Ishte një...

Sport 16:28 - 10 Mars, 2019

VIDEO: Super kundërsulm nga Wolves / Chelsea befasohet nga Jimenez

Chelsea-Wolves është zhbllokuar në minutën e 56-të. Kanë qenë miqtë ata që kanë shënuar me Jimenez, duke kapur në befasi mbrojtjen vendase me një kundërsulm të...