Connect with Us

All posts tagged "xavi"

La Liga 11:17 - 16 Janar, 2020

Xavi zbulon të vërtetën/ Ja pse e refuzova ofertën e Barcelonës

Konsiderohej si kandidati kryesor për të drejtuar skuadrën e Barcelonës pas largimit të Ernesto Valverde por nuk e pranoi detyrën. Ai është mesfushori legjendar i ekipit...

La Liga 16:05 - 12 Janar, 2020

Xavi shtang Barçën, kthen përgjigjen përfundimtare

Xavi Hernandez nuk do të jetë trajneri i ri i Barcelonës, të paktën për këtë sezon. Fillimisht në media u tha se të dy palët kishin...

La Liga 12:16 - 12 Janar, 2020

Nëse Xavi merr drejtimin e Barcelonës, ky do të jetë transferimi i parë në skuadër

Xavi Hernandez pritet të zyrtarizohet këto 2-3 ditë si trajneri i ri i Barcelonës. Drejtuesit e klubit katalanas janë takuar me ish-legjendën e tyre dhe thuhet...

La Liga 09:48 - 12 Janar, 2020

Merr fund dilema e madhe/ Ja kur do të prezantohet trajneri i ri i Barcelonës

Barcelona do t’i besojë stolin Xavit. Katalanasit kanë arritur akordin me ish-mesfushorin e tyre dhe në Doha e bëjnë të kryer diçka të tillë. Takimi ndërmjet...

La Liga 19:42 - 11 Janar, 2020

E fundit/ Arrihet marrëveshja, Barcelona me trajner të ri

Marrëveshja ndërmjet Barcelonës dhe Xavit duket se është arritur. Konfirmimi vjen nga drejtori sportiv i Al-Sadd, Muhammad Ghulam Al Balushi. Zyrtari i klubit arab ka bërë...

La Liga 13:22 - 10 Janar, 2020

Nisin bisedimet/ Një legjendë për stolin e Barcelonës

Humbja e mbrëmjes së kaluar ndaj Atleticos në Superkupë ka lënë një shije të hidhur te Barcelona. Ka mjaftuar ajo disfatë që të nisin përsëri diskutimet...

Sport 11:35 - 18 Dhjetor, 2019

Zbulohet plani i frikshëm i gjigantit të Europës/ Guardiola trajner, Xavi zëvendësi i tij

E lodhur nga mossuksesi në Europë, PSG po mendon të bëjë një revolucion të vërtetë në ekip verën e ardhshme. Përveç largimit dhe afrimit të shumë...

Sport 18:55 - 10 Nentor, 2019

Tifozët ngrihen kundër legjendës së Barcelonës/ Nxirreni jashtë

Fatet e Xavi Hernandez te pankinën e Al Sadd janë në mëshirë të fatit. Humbja në fundjavë kundër Katar SC mund t’i kushtojë shtrenjtë ish mesfushorit....

La Liga 14:39 - 6 Nentor, 2019

Valverde afër shkarkimit, Barca gjen një super trajner

Aventurës së Ernesto Valverdes në krye të Barcelonës duket se i ka ardhur fundi, siodmos pas barazimit të djeshëm 0-0 në “Camp Nou” ndaj Slavia Prague....

La Liga 12:33 - 30 Tetor, 2019

Guardiola është i bindur, ish-nxënësi i tij do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Pep Guardiola beson se është e pashmangshme që Xavi do të jetë një ditë trajner i Barcelonës. Tekniku spanjoll ka kujtuar me nostalgji periudhën e tij...

La Liga 15:24 - 26 Shtator, 2019

Ish-mesfushori legjendar dëshiron të jetë trajneri i Barçës dhe të transferojë yllin 140 milionë eurosh

Aventurës së Ernesto Valverde te Barcelona po i vjen fundi dhe kanditati kryesor për ta zëvendësuar atë është legjenda e katalanasve, Xavi Hernandez. Ish-mesfushori spanjoll aktualisht...

Sport 12:42 - 7 Gusht, 2019

Ish-yllin e Barcelonës nuk e mbajnë nervat/ Fluturon këpuca në ndeshjen e parë si trajner (video)

Ish-futbollisti mitik i Barcelonës dhe kombëtares së Spanjës, Xavi Hernandez, e përballoi me mjaft emocion dhe stres ndeshjen e tij të parë zyrtare në stolin e...

Sport 18:51 - 28 Maj, 2019

Legjenda e Barcelonës fillon karrierën si trajner/ Kontratë 2-vjeçare me ish-ekipin e tij

Vetëm pak ditë pasi vari këpucët në gozhdë, ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka nisur një aventurë të re. Kampioni i Botës dhe Europës është trajneri...

Sport 22:54 - 17 Maj, 2019

I doli emri si kandidat për trajnerin e ri/ Legjenda refuzon publikisht Barçën

Pas eliminimit nga Champions League, e ardhmja e Ernesto Valverdes si trajner i Barçës është ende në dyshim. Shumë emra janë përfolur këto ditë si kandidatë...

Sport 19:08 - 2 Maj, 2019

Vini re! Vini re!/ “Maestro” pensionohet nga futbolli

Një nga lojtarët më të mëdhenj të 15 viteve të fundit do të tërhiqet nga futbolli. Siç raporton spanjollja AS, Xavi Hernandez do të do të...