Connect with Us

All posts tagged "xhaka"

Premier Liga 15:30 - 11 Janar, 2020

Xhaka titullar, Arsenali nuk shkon më shumë se barazimi

Arsenali ka barazuar 1-1 në transfertë ndaj Crystal palace, ndeshje e vlefshme për javën e 22-të të Premier League. “Topçinjtë” shënuan të parët në minutën e...

Premier Liga 12:32 - 7 Janar, 2020

Shoku i skuadrës bëri një pasim të pasaktë, Xhaka i shokon të gjithë me gjestin e tij

Granit Xhaka mbetet i njëjti. Sikur të mos mjaftonin përplasjet me tifozët, mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës tregon edhe njëherë temperamentin e vështirë. 27-vjeçari është...

Premier Liga 22:44 - 5 Janar, 2020

Mirupafshim Arsenal/ Zbulohet destinacioni i ri i Xhakës dhe Mustafit

Granit Xhaka nuk do të jetë shqiptari i vetëm që mund të largohet nga Arsenali. Sirenat e merkatos kanë nisur edhe për Shkodran Mustafin. Mbrojtësi me...

BundesLiga 12:29 - 30 Dhjetor, 2019

Mirupafshim Arsenal, Xhaka me ekip të ri/ Zbulohen detajet e kontratës

Granit Xhaka nuk do të jetë më lojtar i Arsenalit. Mesfushori me origjinë shqiptare nuk u grumbullua në sfidën e djeshme përballë Chelsea dhe mediet britanike...

Premier Liga 14:39 - 29 Dhjetor, 2019

Derbi i Londrës, Arsenal-Chelsea: Formacionet zyrtare

Derbi londinez, Arsenal-Chelsea, është supersfida kryesore e javës së 20-të të Premier League. Arsenal do të presë Chelsean në “Emirates” në një ndeshje që pritet të...

Premier Liga 12:23 - 27 Dhjetor, 2019

Xhaka gjen akordin me klubin e ri, mund të largohet që në janar

Ish-kapiteni i Arsenal, Granit Xhaka ka rënë dakord për t’u bashkuar me Hertha Berlin, të paktën kështu pretendon menaxheri i tij Jose Noguera. Ai thotë se...

Premier Liga 10:31 - 26 Dhjetor, 2019

Trajneri i ri i Arsenalit bën deklaratën e fortë për Xhakën

Granit Xhaka merr një lajm të gëzuar në këto ditë festash. Trajneri i ri Arsenalit, Mikel Arteta në një prononcim në “The Telegraph” ka deklaruar se...

Premier Liga 11:47 - 20 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Granit Xhaka iu jep lajmin e papritur shokëve të tij

Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali. Gazeta e madhe gjermane “Bild”, raporton se mesfushori me origjinë shqiptare do të largohet nga “Emirates” dhe do të...

Seria A 19:25 - 19 Dhjetor, 2019

E bujshme: Milani kërkon me ngulm futbollistin më të mirë shqiptar

Merkato e janarit pritet të përforcojë Milanin. Kuqezinjtë po vuajnë shumë në këtë sezon dhe reparti ku po çalon duket se mbetet mesfusha. Lajmin e konfirmon...

Sport 16:46 - 8 Dhjetor, 2019

Video: Goli më i bukur i javës vjen nga Zvicra, ndihmon edhe Taulant Xhaka

Goli më i bukur i kësaj jave është padyshim ai i shënuar nga 21-vjeçari i Baselit, Eray Comert. Baseli është duke fituar 1-0 ndaj Sion, në...

Premier Liga 20:44 - 5 Dhjetor, 2019

Arsenal-Brighton/ Xhaka e nis nga minuta e parë, Mustafi nuk duket gjëkundi

Arsenali do të presë Brighton në “Emirates” në ndeshjen e fundit të javës së 15-të në Premier League. Trajneri i përkohshëm, Fredrik Ljungberg, i ka besuar...

Premier Liga 17:14 - 1 Dhjetor, 2019

Video: Mustafi vazhdon me gafa, Arsenali e ka harruar prej javësh fitoren

Norwich dhe Arsenal u ndanë në barazim 2-2 në ndeshjen për javën e 14-të të Premier League. Vendasit shënuan të parët me Temmu Pukki 21′, pas...

Premier Liga 20:54 - 29 Nentor, 2019

Akuza e fortë/ Emery u shkarkua për faj të Xhakës

Legjenda e Arsenalit, Charlie Nicholas, beson se arsyeja kryesore që u Unai Emery u shkarkua nga Arsenali është Granit Xhaka. Nicholas beson se rikthimi i Xhakës...

Premier Liga 10:04 - 29 Nentor, 2019

Tifozët e Arsenalit tërbohen edhe më shumë ndaj Xhakës, pas këtij veprimi në fund të ndeshjes së Europa League

Pasi u la jashtë për disa ndeshje, Granit Xhaka u rikthye mbrëmë në fushë për Arsenalin në përballjen ndaj Eintracht Frankfurt për Europa League. Por, veprimi...

Sport 22:23 - 28 Nentor, 2019

Meritojnë respekt/ Ja sa mijë dollarë do të japin Xhaka dhe Shaqiri për të prekurit nga tërmeti

Sensibilizim për tërmetin e fuqishëm që përfshiu Shqipërinë ditën e martë po zgjerohet nmga momenti në moment. Mësohet se 10,000 dollarë e mbledhur nga donacioni i...