Connect with Us

All posts tagged "yje"

Sport 17:12 - 15 Mars, 2020

Plot me yje/ Ja formacioni me futbollistët më të mirë mbi 35 vjeç (foto)

Vitet e arta për të luajtur futboll, janë 24-30 vjeç, ose më saktë, kështu konceptohej e mendohej për vite të tëra. Megjithatë, yje të shumtë të...

Sport 20:28 - 20 Nentor, 2019

Deri tani kanë qenë katastrofë, ja 10 lojtarët që kanë dështuar këtë sezon

Pasi kanë kaluar mbi 10 javë në 5 ligat kryesore të Europës, mund të përcakëtojmë futbollistët që janë në një formë të mirë këtë sezon dhe...

BundesLiga 13:04 - 8 Nentor, 2019

Formacioni më i shtrenjtë i Bundesligës, dominim absolut i Bayernit

Bundesliga është njëri nga pesë kampionatet e futbollit më të fortë në Europë. Kuptohet, në Gjermani dominon Bayern Munich, në tërësi. Ndonjëherë ka ndodhur që Borussia...

Sport 20:02 - 18 Shtator, 2019

Formacionet zyrtare/ PSG-Real M pa “yje”, Juventusi i “arnuar” ndaj Atleticos

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjeve të mbrëmjes në Champions League. Në supersfidën mes PSG-së dhe Realit mungojnë yjet e mëdhenj në të dy krahët. Mbappe...

Sport 11:02 - 28 Maj, 2019

Ronaldo shënon gol të çmendur në ‘Ndeshjen e Zemrës’/ Totti, Pirlo, Vettel & Co, nuk u besojnë dot syve (video)

Legjenda të së shkuarës dhe yje të së tashmes u bënë bashkë në “Allianz Stadium” të Juventusit për të zhvilluar miqësoren e përvitshme, të njohur ndryshe...

Sport 14:34 - 3 Prill, 2019

Merkato/ Projektohet shkëmbim bombë mes Juves dhe Barçës

Ata janë dy lojtarë mjaft të mirë dhe tepër të kushtueshëm, por nuk kanë dhënë atë që pritej këtë sezon me klubet e tyre. Për pasojë,...

Sport 09:50 - 19 Mars, 2019

Tërmet në Madrid/ Zidane nxjerr në shitje gjysmën e ekipit

Zinedine Zidane vendosi javën e kaluar të rikthehet në stolin e Realit, për të nxjerrë skuadrën nga momenti i vështirë që po kalonte, por sipas mediave...

Sport 17:59 - 11 Mars, 2019

Bayern mendon për të ardhmen/ Këto janë 3 objektivat e mëdha të merkatos së verës

Bayern Mynih ka nisur të mendojë që tani për sezonin e ardhshëm. Sipas të përditshmes gjermane “Bid”, drejtuesit e klubit bavarez kanë piketuar 3 përforcime për...

Sport 16:11 - 8 Mars, 2019

Fillon revolucioni te PSG-ja/ Yjet e mëdhenj dalin në shitje

Paris Saint-Germain ka pësuar një eliminim të bujshëm në Champions League. Francezët janë mundur 3-1 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave...

Sport 16:29 - 23 Tetor, 2018

Top-formacioni i “të zhdukurve” në Champions League/ Ja cilët janë emrat e mëdhenj

Sonte nis java e tretë e fazës në grupe të Ligës së Kampionëve për këtë edicion dhe ekipet janë duke u përgatitur. Synimi është kualifikimi në...

Sport 15:02 - 6 Shtator, 2018

Udhëtimit magjik i erdhi fundi/ Yjet e futbollit që nuk do të luajnë më për kombëtaret e tyre

Thuajse dy muaj pas finales së Botërorit në Moskë, kombëtaret e futbollit do të rikthehen sërish të luajnë në fushën e lojës. Do të startojë UEFA...

Sport 09:44 - 23 Gusht, 2018

Këta janë 10 futbollistët më të paguar në Serie A/ 5 prej tyre luajnë te Juventusi

Cristiano Ronaldo jo vetëm që është transferimi më i shtrenjtë në Serie A, por do të jetë dhe futbollisti më i paguar. Diferenca mes vendit të...

Sport 23:36 - 26 Prill, 2017

Reali harron klasiken / Fiton me goleadë edhe pa yjet

Kujt i duhen titullarët? Të paktën jo Real Madridit! Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane sot ka fituar 6-2 ndaj Deportivo dhe ndan vendin e parë...

Sport 08:21 - 24 Shtator, 2015

Seria A/ Interi me pesë yje përballë Veronës, Juventus gabon rëndë

Interi siguron shkëputjen e parë në Serie A. Skuadra e Mancinit u mjaftua dhe njëherë me vetëm një gol për të marrë fitoren e pestë radhazi...