Connect with Us

All posts tagged "zenit"

Kombëtare 17:54 - 4 Mars, 2020

Video: Odise Roshi nuk di të ndalet, shënon edhe ndaj gjigantëve të Rusisë

Odise Roshi nuk ka ndërmend të ndalet së shënuari. Pasi gjeti rrugën e rrjetës javën e kaluar, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar sërish sot. “Raketa”...

Sport 23:09 - 10 Dhjetor, 2019

Champions: Kualifikim dramatik për Lyonin, Zenit nuk iu beson dot syve

Dy ndeshjet e fundit të Grupit G kanë dhuruar shumë emocione sot. Në Francë, Lyoni barazoi 2-2 ndaj Leipzig dhe arriti kualifikimin dramatik për në fazën...

La Liga 13:31 - 10 Tetor, 2019

U largua si dështak nga Barcelona/ Brazilianit i ndodh gjëma tek ekipi i ri

Në verën e vitit 2018, Malcom ishte një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Braziliani u largua nga Bordeaux, “tradhtoi” Romën në fund dhe u...

Sport 19:53 - 17 Shtator, 2019

Champions League/ Video: Ja kush e shënoi golin e parë të sezonit

Goli i parë i sezonit të ri të Champions League është shënuar në Francë, në ndeshjen Lyon-Zenit. Rusët e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë...

Sport 12:54 - 29 Gusht, 2019

Shorti i Champions League/ Ky është ekipi që të gjithë duan ta kenë në grup

32 klubet më të mira të Europës që do të marrin pjesë në grupet e Champions League, do të mësojnë sot në orën 18:00 kundërshtarët e...

Sport 13:46 - 13 Gusht, 2019

Video: Ish-ylli i Barcelonës lë nam/ Godet me top arbitrin, plas gallata në rrjet

Braziliani Malcom, vetëm pak ditë më parë la Barcelonën dhe u transferua për habinë e të gjithëve tek ekipi i Zenit në Rusi, për 40 milionë...

Sport 12:56 - 4 Gusht, 2019

Mikpritje raciste/ Tifozët rusë tregohen të pamëshirshëm me ish-yllin e Barçës

Sulmuesi brazilian Malcom u bë blerja rekord e klubit të Zenit të Shën Petersburgut nga Barcelona. Drejtuesit e kampionëve të Rusisë shpenzuan plot 45 milionë euro...

La Liga 15:47 - 2 Gusht, 2019

Zyrtare/ Barcelona shet “dështakun” për 40 milionë euro

Zenit Peterbourg ka bërë zyrtare nënshkrimin me Malcom nga Barcelona. Sulmuesi brazilian u shit për 40 milionë euro, plus 5 të tjera në formë bonusesh. Teksa...

Sport 13:28 - 7 Maj, 2019

Po shkëlqen te Atalanta/ Ekipi i madh italian kërkon mbrojtësin kuqezi

Fiorentina kërkon Berat Gjimshitin. Sipas mediave italiane, klubi vjollcë synon të përforcojë mbrojtjen me 26-vjeçarin shqiptar, që po shkëlqen në radhët e Atalantës, sidomos gjatë fazës...

Sport 20:48 - 21 Shkurt, 2019

Videoja më fantastike e ditës / Ja si e presin tifozët skuadrën e Zenitit

Kjo është padiskutim videoja më e bukur e mbrëmjes së sotme në Europa League. Tifozët e Zenitit kanë bërë një pritje spektakolare për skuadrën e tyre...

Sport 15:44 - 8 Shtator, 2018

Ylli i madh akuzon Juventusin për tradhti/ Me vjen keq që më trajtuan sikur të isha…

24 vite te klubi bardhezi dhe vjen një ditë që duhet të largohesh.Claudio Marshisio i cili asnjëherë nuk e tradhtoi skuadrën e Juventusit është transferuar të skuadra...

Sport 14:56 - 4 Shtator, 2018

Largohet nga Juventus për te Zenit/ Kjo është rroga e frikshme që do të marrë te ekipi rus

“Princi” ka gjetur më në fund ekipin e tij të ri, pasi u nda miqësisht me “Zonjën e Vjetër”. Claudio Marshisio është futbollisti më i ri...

Sport 17:15 - 29 Maj, 2017

Zyrtare, Mancini ka një skuadër të re / As që ju shkon mendja se ku

Tashmë është zyrtare: Roberto Mancini do të jetë trajneri i ri i Zenitit në kampionatin rus. Lajmi vjen drejtpërdrejt nga mediet ruse, të cilat kanë publikuar foton...

Sport 23:33 - 19 Mars, 2015

“Europa League”/ Mbyllen sfidat ditës së sotme, ja skuadrat që kalojnë në çerek-finale

Liga Evropiane ka luajtur sot ndeshjet e vlefshme për një vend në çerek-finale të këtij kompeticioni.  Kjo fazë rezultoi surprizë pasi shumë prej skuadrave që nuk...

Sport 16:15 - 12 Mars, 2015

“Europa Legue”/ Luhen sot 8 ndeshjet e para

Liga Evropiane fillon sot fazën e 1/8-ve të saj. Do të jenë tetë ndeshje që do të luhen për të përcaktuar cere-finalistet e kompeticionit. Midis të...