Connect with Us

All posts tagged "zidane"

La Liga 12:03 - 13 Shtator, 2019

Real Madridi është në krizë/ Zidane gjen fajtorin dhe e thotë publikisht

Zinedine Zidane ka folur sot në prag të ndeshjes ndaj Levantes në La Liga dhe ka analizuar paraqitjet e deritanishme të ekipit të tij, që nuk...

La Liga 16:01 - 11 Shtator, 2019

Zbulohet plani i bujshëm i Realit/ Do të sakrifikohet Toni Kroos për ëndrrën e madhe të Zidane

“El Chiringuito TV” ka dhënë një lajm të bujshëm në lidhje me merkaton dhe të ardhmen e Paul Pogba. Largimi i mundshëm i francezit nga Manchester...

La Liga 15:24 - 6 Shtator, 2019

Ylli i madh e thotë troç/ Luaj te Reali, por nuk jam i lumtur

Të gjithë prisnin që Gareth Bale të largohej nga Reali gjatë merkatos, por për habinë e të gjithë nuk ndodhi kjo gjë. Në fillim të verës,...

La Liga 12:26 - 28 Gusht, 2019

Dhimbje koke për Zidane/ Shkon në 9 numri i të dëmtuarve te Reali, lista e plotë

Sikur të mos mjaftonte fillimi i dobët i sezonit në rezultate, Reali po vuan nga një problem vërtet shqetësues siç është numri i lartë i dëmtimeve....

La Liga 19:30 - 27 Gusht, 2019

Zidane i druhet shkarkimit nga Reali/ Zgjedh klubin e ardhshëm

Rikthimi i Zinedine Zidane për herë të dytë si trajner i Realit, nuk po shkon siç pritej. Edhe pse Reali ka bërë disa përforcime të mëdha...

La Liga 11:54 - 25 Gusht, 2019

Lajm bombë nga Spanja/ Zidane drejt largimit, gjendet zëvendësuesi i tij

Edhe pse ka bërë disa goditje të mëdha këtë merkato me emra si Hazard, Jovic etj, sërish Reali nuk po bind këtë fillim sezoni si në...

La Liga 14:04 - 23 Gusht, 2019

Neymar te Reali?/ Zidane bën reagimin injorues

Zinedine Zidane ka dalë sot në konferencë shtypi për ndeshjen e radhës në La Liga kundër Valladolid. Ndër të tjera, trajneri francez i Realit u pyet...

La Liga 14:16 - 14 Gusht, 2019

Zidane i pakënaqur me blerjen e bujshme/ E dërgon në Serie A

Një nga blerjet më të bujshme të kësaj vere ishte dhe transferimi i Luka Jovic për 60 milionë euro nga Eintracht Frankfurt te Reali i Madridit....

La Liga 13:26 - 11 Gusht, 2019

Roma-Real M, surpriza në listën e të grumbulluarve/ Zidane merr edhe “të padëshiruarin”

Roma dhe Reali do të përballen mes tyre në “Olimpico” në një ndeshje miqësore. Zidane ka zbuluar listën e të grumbulluarve për këtë sfidë, ku bie...

La Liga 13:11 - 7 Gusht, 2019

Ndeshja e sotme/ Zidane lë jashtë 3 yjet e mëdhenj

Real Madridi ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur nga Zinedine Zidane për miqësoren me Red Bull Salzburgun në Austri, që zhvillohet sot, në orën 19:00....

Sport 11:52 - 23 Korrik, 2019

Plas te Reali/ Zidane zbulon veprimin e turpshëm të Bale në ndeshjen ndaj Bayernit

E ardhmja e Gareth Bale mbetet çështje e nxehtë te Reali i Madridit, me uellsianin që refuzon të largohet nga “Los Blancos”, edhe pse nuk është...

Sport 10:34 - 21 Korrik, 2019

Zidane nuk e duron dot më/ Dua që ai lojtar të largohet sa më shpejt

Reali i Madridit u mposht me rezultatin 3-1 nga Bayern Munich në sfidën e vlefshme për “International Champions Cup”, ndërsa në fund të takimit, Zinedine Zidane...

Sport 22:58 - 14 Korrik, 2019

I vëllai humbi betejën me kancerin/ Zidane i përlot të gjithë me këtë mesazh

Zinedine Zidane ka postuar një mesazh të përzemërt për vëllanë e tij Farid, i cili ndërroi jetë ditën e shtunë pasi humbi betejën me kancerin. Mbrëmjen...

Sport 16:54 - 13 Korrik, 2019

Zidane në zi/ Trajneri francez merr lajmin e hidhur

Zinedine Zidane u largua një ditë më parë nga kampingu stërvitor i spanjollëve në Kanada dhe shkak është një fatkeqësi familjare që i ka ndodhur teknikut...

Sport 17:58 - 12 Korrik, 2019

Zidane braktis Realin/ Largohet urgjentisht nga stërvitja

Një lajm shumë i çuditshëm dhe i papritur është bërë publik nga Reali i Madridit. Zinedine Zidane, ka lënë qëndrën stërvitore ku Reali po kryen fazën...