Connect with Us

All posts tagged "zvicer"

Kombëtare 15:08 - 19 Mars, 2020

Lajm i keq/ Koronavirusi “flakë” në rrugë futbollistin e Kombëtares

Coronavirusi sjell pasojat e para edhe në futboll. Dëmi i shkaktuar është i madh dhe së fundmi në Zvicër bëhet me dije se Sion është pranë...

Kombëtare 19:27 - 7 Mars, 2020

Video: Sulmuesi kuqezi gjen golin, nuk e duartroket askush

Taulant Seferi i ka dhënë fund periudhës së gjatë pa tundur rrjetën, teksa ka arritur të provojë sërish shijen e golit. Talenti shqiptar ka arritur të...

Sport 13:41 - 28 Shkurt, 2020

Anulohen të gjitha ndeshjet për shkak të coronavirus/ Kampionati i njohur ku luajnë shumë shqiptarë merr vendimin drastik

Liga e Futbollit në Zvicrës ka njoftuar këtë të premte se janë shtyrë të gjitha ndeshjet e parashikuara për t’u zhvilluar këtë fundjavë në Super League...

Kombëtare 12:02 - 13 Dhjetor, 2019

E mbani mend Shkëlzen Gashin?/ Ja te cili ekip do të transferohet në janar

Shkëlzen Gashi, ish-sulmuesi i Shqipërisë ka qenë pa klub në nëntë muajt e fundit, pas largimit nga Colorado Rapids në mars të këtij viti. Gashi ka...

Sport 19:04 - 19 Nentor, 2019

Zvicra nderohet nga shqiptarët, bomberi kuqezi shënon 8 gola në ndeshjen eliminatore

Ekipet kombëtare të Zvicrës po përfitojnë gjithnjë e më shumë nga talenti shqiptar. Përpos ekipit A, Helvetët po marrin frytet e djaloshëve shqiptar në kombëtaret e...

Sport 21:20 - 1 Nentor, 2019

Ndodh dhe kështu/ Klubi i futbollit shet bileta me pamje nga faqja pornografike

Klubi i Servet në kampionatin zviceran të futbollit është bërë objekt kritikash pasi tentoi të bënte një reklamë për të shitur bileta duke përdorur pamje nga...

Sport 18:59 - 30 Gusht, 2019

E habitshme/ Xherdan Shaqiri refuzon ftesën e Zvicrës

Xherdan Shaqiri bashkë me Granit Xhakën dhe futbollistë të tjerë me origjinë shqiptare, kanë kontributin kryesor në rritjen e madhe që ka pësuar kombëtarja helvete në...

Kombëtare 19:38 - 3 Gusht, 2019

Gol që nuk duhet humbur/ Anësori kuqezi shkund rrjetën në Zvicër

Ermir Lenjani e ka nisur me një supergol ndeshjen ndaj Zurich. Anësori shqiptar mori një top në krah në minutën 8’ dhe goditi fort nga jashtë...

Sport 21:53 - 29 Qershor, 2019

Barça kërkon mbrojtësin e Milanit/ ‘Shoku i shqiptarëve’

Transferimi i Theo Hernandez te Milan mund të çelë dyert për të dërguar te Barcelona futbollistin 26-vjeçar, Ricardo Rodriguez. Sikurse raporton “Sport”, emri i mbrojtësit të...

Sport 18:00 - 9 Qershor, 2019

Liga e Kombeve/ Anglia fiton ‘finalen e vogël’ kundër Zvicrës dhe 8 milionë euro

Anglia ka mundur Zvicrën nga pika e bardhë e penalltive për vendin e tretë në Ligën e Kombeve. Koha e rregullt dhe shtesa prej 30 minutash...

Sport 22:45 - 5 Qershor, 2019

Liga e Kombeve/ Ronaldo dërgon Portugalinë në finale, Xhaka me shokë kthehen në shtëpi (video)

Portugalia është finalisti i parë i Ligës së Kombeve. “Luzitanët” mundën në fushën e tyre, në Porto, 3-1 Zvicrën. Heroi i këtij takimi ishte padyshim Cristiano...

Sport 20:26 - 5 Qershor, 2019

Ronaldo sfidon shqiptarët e Zvicrës/ Këto janë formacionet zyrtare

Portugali-Zvicër është gjysëmfinalja e parë e Ligës së Kombëve, me dy skuadrat që kërkojnë biletën e parë për finalen e grupit A të kompeticionit. Luzitanët do...

Sport 10:13 - 5 Qershor, 2019

Ronaldo apo Shaqiri & Xhaka?/ Sot luhet gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kombeve

Liga e Kombeve hyn në fazën e nxehtë. Në grupin A, aty ku pozicionohen superfuqitë e kontinentit, janë 4 skuadra në garë për edicionin e parë...

Sport 20:28 - 25 Maj, 2019

“Bum bum” Sadiku/ Bomberi shqiptar e shkund mirë rrjetën me këtë gol fantastik (video)

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën 40-të të ndeshjes ndaj Grasshopersit. Futbollisti shqiptar shfrytëzoi një harkim...

Sport 10:57 - 13 Maj, 2019

Çmenduri në Zvicër/ Klubi i madh bie nga kategoria, tifozët zhveshin lojtarët

Tifozët e përjetojnë rëndë rënien nga kategoria të ekipit të zemrës, e sidomos kur bëhet fjalë për një ekip të madh. I tillë është rasti i...